מרכז המומחים להשתלות וטיפולי שיניים | התקשרו וקבלו הצעה משתלמת לטיפול

השתלת שיניים לסת תחתונה

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

השתלת שיניים לסת תחתונההשתלת שיניים היא פרוצדורה רפואית כירורגית וככזאת דורשת רמת מומחיות גבוהה מאוד, לא משנה אם היא מבוצעת בלסת העליונה או בלסת התחתונה. נהוג לחשוב שהשתלה בלסת העליונה עשויה להיות מורכבת יותר לאור הקרבה לסינוסים של הגולגולת ובמקרים מסוימים זה גם נכון. יחד עם זאת, הלסת התחתונה מאופיינת גם היא באתגרים לא פשוטים כמו עצבים חשובים העוברים במקום ועלולים להיפגע במהלך ההשתלה. בהתאם לכך, השתלת שיניים לסת תחתונה, חשוב שתתבצע אצל הרופא המתאים ובטכנולוגיה המתאימה.

 

השתלת שיניים היא השתלת שיניים

ככל שתצללו עמוק יותר אל תוך עולם השתלות השיניים, תגלו רמה הולכת וגוברת של מורכבות עם שלל עמדות ודעות לגבי רמת המורכבות והסיכון בכל סוג של השתלה וישנם לא מעט סוגים כאלה. בסופו של דבר, חשוב לזכור שהשתלת שיניים היא פרוצדורה רפואית כירורגית המגלמת בתוכה אתגרים רפואיים מן המעלה הראשונה, וזה לחלוטין לא משנה אם היא מבוצעת בלסת התחתונה או בלסת העליונה. ישנם כמובן אתגרים ייחודיים לכל סוג של השתלה ואליהם בהחלט יש להתייחס לפני ותוך כדי הטיפול. כך למשל, אם אתם מעוניינים לבצע השתלת שיניים בלסת העליונה וחסרה לכם מסת עצם לעיגון השתלים, ייתכן שתצטרכו לעבור הליך של הרמת סינוס לצורך השתלת עצם לסת. הליך זה עלול להיחשב למאתגר ובגינו, דרך אגב, נוצר הרושם שהשתלה בלסת העליונה היא מורכבת יותר מאשר השתלת שיניים לסת תחתונה.

מן הצד השני, גם בלסת התחתונה מגולמים אתגרים רבים כמו עצבים העוברים במקום, פגיעה באברים הקשורים לחוש הטעם וכמובן מורכבויות כלליות הקיימות בכל הליך כירורגי. אז אולי במקרה של השתלת שיניים לסת תחתונה, הסינוס שלכם לא בסכנה אבל זה לא אומר שאפשר לבצע אותה בצורה שרירותית וללא המיומנות הנדרשת. השתלת שיניים היא השתלת שיניים ובכל סוג של השתלה, אתם רוצים להבטיח שאת סכין המנתחים אוחז איש מקצוע מיומן, מדויק, מסור ואחראי.

כיצד מבוצעת השתלת שיניים לסת תחתונהכיצד מבוצעת השתלת שיניים לסת תחתונה?

התהליך של השתלת שיניים בכל אחת מן הלסתות, הוא תהליך שהיום ניתן להגדיר אותו כקצר מאוד, אבל לא בגלל שהוא אינו מורכב, אלא בזכות מערכות ממוחשבות וטכניקות טיפול מגובשות המאפשרות להשלים את כל הליך התכנון והביצוע בצורה מהירה מאוד. בשלב ראשון של התהליך, מבוצעת הדמיה מלאה של פיו של המטופל, אותה מזין הרופא אל המחשב במטרה לבצע תכנון יסודי וברמת דיוק גבוהה יותר מאי פעם. הדמיה זו מסייעת לרופא לזהות נקודות מיטביות להחדרת השתל, לקבל החלטה לגבי העומק הנדרש של השתל, הזווית שלו והקוטר שלו. כמו כן, בשלב הזה יכול הרופא לזהות חוסר בעצם הלסת ולקבל החלטה לגבי אופן הטיפול. במקרה של השתלת שיניים לסת תחתונה, השתלת עצם הוא הליך יחסית פשוט וזאת כאמור, לאור היעדר הקירבה לסינוס הגולגולת.

השתלת עצם דורשת כמובן תקופת החלמה והתגבשות של מסת העצם ולכן לאחר השתלת עצם נדחית ההשתלה עצמה למועד מאוחר יותר כעבור מספר חודשים ואף יותר. בהנחה שעצם הלסת נמצאה בעלת המסה המספקת לביצוע השתלת שיניים לסת תחתונה, מתחיל הליך תכנון ההשתלה בצורה ממוחשבת. בתהליך זה נקבע מספר השתלים, המיקום המדויק של כל אחד מהם, העומק של כל אחד מהם, הזווית וכמובן הקוטר. מכאן, נותר רק לבצע את ההליך הכירורגי שאותו ניתן לבצע בשני מודלים. המודל הרגיל כרוך בסדרה של טיפולים קצרים, כל פעם לצורך ביצוע השתלה של שתל אחד. לחילופין, ניתן לבחור במודל של השתלת שיניים ביום אחד שהיא לרוב השתלת שיניים תחת הרדמה כללית, ובמסגרת הטיפול ניתן למעשה לרכז את כל סדרת הטיפולים הנדרשת להשלמת ההליך כולו, כך שבסוף הטיפול יוצא המטופל עם סט חדש של שיניים זמניות. השיניים הזמניות תלוונה את המטופל למשך מספר חודשים ולאחר התאקלמות סופית של השתלים, תוחלפנה השיניים הזמניות בשיניים קבועות, מהן יוכל המטופל ליהנות למשך מספר עשורים קדימה. 

השתלת שיניים לסת תחתונה – היכן נכון לעבור את הטיפול?

ככלל, השתלת שיניים בכל אחת מן הלסתות אינה דורשת התמחות ספציפית בלסת הספציפית. יחד עם זאת, בכל אחת מן הלסתות תיתכנה פרוצדורות שונות שתידרשנה לביצוע ובמקרים מסוימים בהחלט ישנה חשיבות לניסיון של הרופא המטפל בפרוצדורות אלה ובלסת הספציפית. יחד עם זאת, בבחירת רופא מטפל אתם לא צריכים להכניס את עצמכם לעומק הפרמטרים הללו ומה שאתם רוצים להתמקד בו הוא רמה מקצועית גבוהה, מוניטין גבוה בתחום של השתלות שיניים בכלל וחיבור אישי בינכם ובין הרופא המטפל. אם מצאתם רופא כזה, אתם בהחלט רוצים לעבור אצלו את הטיפול גם אם זה כרוך בתקציב מעט יותר גבוה ולא תמיד זה המצב, לעיתים גם להיפך.

ככלל, הן במקרה של השתלת שיניים לסת תחתונה והן במקרה של השתלה בלסת העליונה ובכלל, מחיר הוא לא פרמטר שאמור להכריע את ההחלטה שלכם. הוא בהחלט אמור להילקח בחשבון ולהנחות אתכם בתהליך הבחירה, אבל בסופו של דבר, אם אתם מזהים רופא לא מספיק מקצועי ולא מספיק מיומן, זה לא משנה עד כמה המחיר שהוא מציע לכם הוא נמוך ולהיפך – אם מצאתם רופא מצוין, מיומן, עליו קיבלתם המלצות חמות וחוות דעת מקצועיות חיוביות, עשו את המאמץ לגייס את התקציב הנוסף הנדרש ובלבד שההשתלה שתבצעו, אכן תשרת אתכם למשך כמה שיותר עשורים קדימה ותעניק לכם את החיוך היפה ביותר ואת חוויית הלעיסה הקלה ביותר. כמו כן, בביצוע השוואת מחירים, חשוב לוודא שאתם משווים תפוח לתפוח – לא כל השתלת שיניים לסת תחתונה מבוצעת באותה צורה וכוללת את אותם רכיבי טיפול ולכן, בהשוואה בין מספר גורמים מקצועיים, חשוב לוודא שאתם משווים את אותה חבילת טיפול בדיוק.

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

דילוג לתוכן