6 טיפים מנצחים לבחירת רופא שיניים לצורך השתלת שיניים

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים

רפואה השיניים הינה ענף הקשור ברפואת האדם. בשלב כזה או אחר במהלך חיינו אנו נתקלים בבעיות שיניים ומתלבטים לאיזה רופא ללכת. לא תמיד קל לבחור רופא מוסמך, אמין ובעל ניסיון עשיר שנפקיד בידיו את בריאות השניים שלנו, לכן מאמר זה בא לעזור לכם עם מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את הרופא הכי מתאים לכם לטיפולים מהכי קלים כמו: סתימה פשוט ועד לטיפול להשתלת שיניים.

טיפ ראשון: כוח ההמלצות

כאשר אתם מתחילים את הליך חיפוש הרופא תמיד כדי לקבל המלצות מן הקרובים שלכם: מהמשפחה, חברים קרובים וכדומה. לאחר אספתם את כל ההמלצות יהיה כדי שתערכו סקר שוק משלכם. הימנעו להתפתות למבצעים שמציעים לכם או טיפולים במחירים זולים. עדיף לשלם קצת יותר ולקבל טיפול איכותי מאשר זול ולא יעיל.
לרופא טוב יש תמיד המלצות, לכן ההמלצה הראשונית שלנו היא לקבל את ההמלצות. בנוסף כיום כמעט לכל רופא יש אתר אינטרנט שאליו ניתן להיכנס לבדוק המלצות של לקוחות, להתרשם מהידע שלו ויש חלק מהמרפאות שמציעות שיחות ייעוץ בחינם. כל המקורות האלו יחד עוזרים להחליט האם כדי ללכת לרופא זה או לא.

טיפ שני: קביעת פגישת היכרות

לאחר שבחרתם רופא שנראה לכם הכי מתאים, קבעו איתו פגישת הכירות ובה תוכלו להתרשם מכמה דברים חשובים כמו:

  • בדקו עד כמה המרפאה נקייה והיגיינית.
  • האם כלי העבודה של הרופא הם מהחדשים ומהטובים שיש בשוק.
  • במשך הפגישה בחנו כיצד הרופא מתייחס אליכם, איך הוא מדבר, האם הוא אדיב ושירותי או לא. לא מעט מטופלים חוששים להגיע לטיפול שיניים מסיבות שונות, תפקידו של הרופא לדעת לאתר את הפחדים הללו ולתת להם מענה אמפטי וסובלני, לכן חשוב לבדוק זאת.
  • בזמן ההמתנה לרופא, בדקו גם את חדר ההמתנה. מטרתו של חדר זה מעבר לתפקידו המובן מאליו, היא גם לתת למטופלים הזדמנות להוריד במעט את הלחץ והמתח שלפני הטיפול. בדקו שהאם החדר נעים, נקי ומזמין או בדיוק ההפך. חדר המתנה מוזנח יכול להעיד על הגישה של הרופא בנושאים אחרים.

טיפ שלישי: האם קיימת התמחות מסויימת?

שאלו את הרופא שלכם האם יש לו התמחות בטיפול מסויים כי רפואת שיניים הינה ענף רחב של רפואה. ודאו כי הרופא יטפל בדיוק בבעיה שאתם צריכים כי הוא מוסמך לכך ולא בגלל שאתם רוצים לחסוך כסף. זו תהיה טעות מאוד גדולה.

בשביל לאמת את דבריו של הרופא לגבי התמחויות, אנחנו מציעים לבדוק האם במשרדו של הרופא הנבחר ישנן תעודות המעידות על סיום לימודיהם בתחום זה בהצלחה. רופאי שיניים לומדים במינימום 6 שנים על מנת להגיע לנחלה.

בדקו שהתעודות תלויות במקום בולט במשרד או שתוכלו לבקש לראות אותן ולשאול מספר שאלות. במידה ואין תעודות גמר לימודים, זה אמור לעלות אצלכם מספר נורות אדומות, ולא לבחור בו כרופא המטפל שלכם.

טיפ רביעי: איכות החומרים שהרופא המיועד משתמש

שאלו מבלי לחשוש את הרופא לגבי החומרים בהם הוא עושה שימוש. התחילו קצת להבין על הציוד שאתם רואים בקליניקה שלו ועל שיטות הטיפול שלו. אולי לא תבינו הכל, אבל תוכלו לקבל תמונה כללית לגבי הציוד. ציוד הרופא אמור להתאים לכלל הטיפולים, ולהתאים לכל ההתמחויות שלו – רופא שיניים יכול להיות מומחה לפה ולסת, מומחה לטיפולי חניכיים או מומחה בטיפול השתלת שיניים.
בימינו אנו הטכנולוגיה מאפשרת למין האנושי לייצר טכנולוגיה חדשנית וטובה לטיפולי שיניים. חומרים משובחים עשויים לעשות את ההבדל בין טיפול טוב למצוין. חומרים ומכשור מתקדם יכול להפוך טיפולים מסובכים כמו: השתלת שיניים להרבה יותר פשוטים ממה שהם היו בעבר

כדי לבדוק אילו מכשירים עומדים לרשות הרופא, בשביל שיוכל לעשות כל טיפול שמטופליו יצטרכו מסתימה פשוטה עד להשתלת שן. במידה והרופא שלכם שולח אתכם לצד ג' לבצע טיפול או בדיקה אחרת במקומו זה יכול להראות האם המרפאה שלו מתקדמת טכנולוגית או לא.

טיפ חמישי: בדקו האם הכיסוי הביטוחי מכסה את הטיפול

בחירת רופא שינייםחשוב מאוד לבדוק האם יש לכם את היכולת לעמוד כלכלית בכל טיפול שיניים שאתם צריכים לעבור. תוכלו לברר אם יש לכם את היכולת לשלם על הטיפול היא דרך ביטוח הבריאות שלכם.
כל כיסוי רפואי יש לו את ההגבלות שלו משום שישנה רשימה מצומצמת שחברות הביטוח מבטחות או שהתקציב מגביל בגלל גבייה של השתתפות עצמית גבוהה. זהו צעד שעליכם, המטופלים לעשות לפני שאתם מתחייבים לטיפולי שיניים.

אם התגלתה בעיה חמורה כמו: טיפול להשתלת שיניים המצריכה טיפול לא פשוט, מומלץ לא לחשוב על האם כדי להשתמש בכיסוי הביטוחי משום שהבעיה אקוטית ומחייבת טיפול במיידי, והכיסוי הביטוחי יכול לעזור לכם כלכלית לחסות את עלויות הטיפול. קבלת חו"ד מרופא מקצועי יכולה לקצר תהליכים במקרים מסויימים. הבחירה שלכם ברופא מקצועי צריכה להתחשב גם ביכולות הכלכליות שלכם.

טיפ שישי: השתלת שיניים מחיר

מחיר השתלת שיניים יכול להשתנות ממטופל אחד לאחר ומורכב ממספר פרמטרים המשפיעים על קביעת הסכום שעל המטופל לשלם. להלן הפרמטרים המשפיעים על מחיר השתלת שיניים:

  • מחיר שתל שן + איכותו
  • מקום ייצורו
  • כמות השתלים הנדרשים
  • עלותם של עזרים כמו: מבנה וכתרים.
  • עלותו של רופא שיניים המתבסס על הניסיון שלו, הידע שלו ומיקומה של המרפאה.

כל אלו מרכיבים את עלות הטיפול של השתלת שיניים. לכן, רצוי לבחור במרפאת שיניים מקצועית בעלת רזומה הצלחה גבוה מאוד עם מחיר הוגן לצרכן. אל תתפו לקבל את המחיר הנמוך ביותר או הגבוה ביותר

לסיכום, הבאנו לכם מספר טיפים יעילים על מנת שתוכלו לבחור רופא שיניים בצורה המוצלחת ביותר. זכרו לקחת המלצות, לקבוע פגישת הכירות, לבדוק את ההתמחויות של הרופא והמקצועיות שלו, בדקו את איכות החומרים והמכשירים אצלו בקליניקה. ולבסוף, בדקו האם הכיסוי הבריאותי שלכם יכול לעזור לכם במימון הטיפול לאחר שקיבלתם הצעת מחיר לטיפול שהוא בין הגבוה ביותר ולא הנמוך ביותר. אל תתפשרו על הבריאות שלכם, לשיחת היכרות וייעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם עם ההצעה המשתלמת ביותר.

 

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

Picture of רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!