כתר EMAX – אסתטיקה טבעית לצד פתרון עמיד לאורך זמן

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים


כתרים מהווים אמצעי וותיק לשיקום הפה ושחזור שיניים פגועות. אם בעבר תיקון של שיניים חולות התבסס על כתרים ירודים או עלכתר EMAX כתרי זהב, כיום הגישה אחרת. פתרונות מודרניים, כדוגמת כתר EMAX מאפשרים להחזיר את מלוא התפקוד לצד אסתטיקה טבעית, המדמה שן טבעית במלואה. באם כותרת השן נפגעה או לאחר טיפול שורש מקיף, ניתן להשלים את החסר באמצעות אחד הסוגים של הכתרים המודרניים ובעלי הצבע הטבעי.

כתר EMAX הוא הפתרון האולטימטיבי לטיפול שיניים קדמיות

כתרים הבנויים מחרסינה או חומרים קרמיים חדישים נחשבים למבוקשים, במיוחד לתיקון של שיניים קדמיות. מדובר על חומר חזק מאוד, אשר צפוי להאריך ימים למשך שנים ארוכות. בשונה מכתרים המבוססים על מתכות, הגוון הטבעי נשמר ונמנעים תהליכים שליליים כגון נסיגת חניכיים. קו השיניים נשמר בצורתו הטבעית, ללא הבדלי גוון וצבע. כתר EMAX ניתן להתקין תוך בחירה בצבע הרצוי, הזהה ככל האפשר לשיני המטופל.

מה ההבדל בין כתר EMAX לבין כתר זירקוניה?

קיימות נקודות דמיון מסוימות בין כתרי זירקוניה לבין אלה שנקראים EMAX אולם לא מדובר על זהות מוחלטת. כתרי זירקוניה נחשבים לוותיקים יותר ומספר רופאי השיניים שמכירים אותם היטב עדיין גדול יותר. יחד עם זאת, לא מעט מבדקים וניסויים נעשה על כתרי EMAX בכדי לראות כי מדובר בפתרון טוב, יעיל ואסתטי. שני החומרים גם יחד נחשבים לחזקים ביותר וניתן להשתמש בהם לשיקום הפה תוך שמירת המראה הטבעי. רופאים מסוימים סבורים כי זירקוניה מעניקה חוזק רב יותר אולם הדעות חלוקות. הזכוכית הקראמית מהווה פתרון חזק, אסתטי ובעל גוון טבעי ביותר.

היתרון הגדול – שחזור יעיל של שיניים בודדות

כתר מהווה סוג של כיסוי לשן פגומה, אשר נועד להאט את תהליך ההרס ואף לשמר תפקוד קיים. המטרה היא לשלב בין חומר דמוי שן לבין שמירה על כושר לעיסה ביחד עם חלופה צורנית לרקמת השן הטבעית שנהרסה.

החוזק והעמידות של הכתרים מבוססים על הרכב חומרים מיוחד. מדובר על תחליף שן המבוסס על חומר דמוי חרסינה, זכוכית קרמית. הזכוכית מותקנת ללא צורך בתשתית מתכת ועם שילוב ליתיום ויסודות עמידים נוספים. מתאים לשחזור חלקי, ציפוי או תחליף לשן טבעית שנעקרה או ניזוקה באופן קשה.

באמצעות כתרי EMAX מתבצעים שחזורים של שיניים במידה ולא ניתן היה להציל את השן החולה. כלומר, הכתרים יכולים לשמש לצורך שחזור המנשך הטבעי. כל עוד מדובר בשחזור כל שיניים בודדות, התוצאות משביעות רצון ביותר. המחקר מגלה כי השחזורים והכתרים בהתקנה מקצועית מחזיקים מעמד לזמן רב אולם תמיד יש להתייעץ עם הרופא לפני הטיפול. הרופא יבדוק מתי עדיף להשתמש בפתרון של EMAX ומתי עדיף יהיה לבחור בחלופה אחרת, כדוגמת גשר זירקוניה.

כתר EMAX – עמיד ואינו מזיק לחניכיים

חיסרון מרכזי של כתרי מתכת טמון בנזק האפשרי שהם גורמים לחניכיים. כתר EMAX לא מבוסס על תשתית מתכתית, כלומר הוא בעל התאמה ביולוגית טובה יותר גם לרקמה הרכה. הכתרים הוותיקים גרמו לעיתים לתופעות כגון נסיגת חניכיים בעוד שהפתרון הנוכחי משיג תוצאה אסתטית יפה תוך שמירה על בריאות הפה.

במבדקים במעבדות נמצא כי EMAX מהווה חומר קשיח ועמיד מאוד, שלא נפגע בנקל ולא נשחק. עם זאת, הוא מדמה היטב את השיניים הרגילות שכן לא מדובר בחומר אטום לגמרי אלא בעל צבע יותר שקוף ויותר טבעי. בנוסף, ניתן לבצע ציפוי של שיניים בחומרים כאלה, על מנת להסתיר חללים, רווחים או שיניים שבורות.

***המידע במאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ עם רופא שיניים מוסמך.

מקורות ולקריאה נוספת:
https://www.dental-treatment-guide.com/dental-crowns/emax-crowns
https://www.dentaleconomics.com/science-tech/article/16390419/zirconia-vs-lithium-disilicate

 

אולי יעניין אותך גם:

שיטות שונות להשתלת שיניים

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

Picture of רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!