טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים

הרדמה מלאהאחת ה"חוויות" הפחות נעימות שאדם יכול לחשוב עליהן היא ביקור אצל רופא השיניים. הפחד מרופאי השיניים מלווה אותנו עוד מאז שהיינו ילדים.

עצם המחשבה על שכיבה בכיסא הקר של רופא השיניים כאשר פיך פעור לרווחה ואור חזק ולבן מסנוור את עיניך, מספיק כדי לעורר את החרדה שחשים אנשים רבים בביקור אצל רופא השיניים.

למחשבות אלה מתלווים הריחות האופייניים של המרפאה, זריקת ההרדמה המקומית המאיימת והרעש הצורם של המקדחה שרק מעצימים את ה"חוויה".

סקרים שנערכו מצביעים על כך כי 80% מהישראלים פוחדים פחד מתון מטיפולי שיניים. עובדה זו לא מונעת מהם לטפל בשיניים שלהם.

לעומתם, 15% מתושבי המדינה מעידים על עצמם כי הפחד שלהם מביקור אצל רופא השיניים הוא כה עז, עד שהם נמנעים מלטפל בשיניים שלהם באופן שגרתי.

מומלץ לבקר אצל רופא השיניים אחת לשנה לצורך ביקורת ותחזוקה שוטפת של השיניים, אולם אנשים רבים נמנעים מליישם המלצה זו לאור תחושות הפחד המלוות אותם לפני ובמהלך הביקור. דבר זה יוצר מצב בו מצב השיניים מידרדר ואז הטיפול שנדרש בשיניים הוא קשה וארוך יותר.

כדי להימנע מהמצב הלא נעים, קיימים כיום טיפולי שיניים המבוצעים תחת הרדמה מלאה. אלה מיועדים לכל אותם אנשים אשר אינם מסוגלים לעמוד בקושי הנפשי שמצריך מהם לשכב על הכיסא של רופא השיניים לצורך טיפול.

מה היתרונות של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ולמי הוא מתאים?

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יכול להיות פתרון לאנשים החוששים מהטיפול או חשים חרדה. היתרון העיקרי של טיפול שיניים תחת הרדמה מלאה הוא שהוא מאפשר לבצע מספר רב של פרוצדורות בחלל הפה בו זמנית, בעוד שבמקרה של טיפולים רגילים, היו נדרשות מספר פגישות כדי לבצע את אותם הטיפולים.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאים למי שסובלים מחרדה קיצונית מביקור אצל רופא השיניים, לאלו שצריכים מספר רב של טיפולי שיניים ולא מתחילים בהם מפאת חוסר בזמן, ובכלל לכל אדם שנזקק לטיפולי שיניים ואינו מבצע זאת מסיבה כלשהי.

לא כל אחד יכול לעבור את טיפולי השיניים בצורה זו מכיוון שישנם אנשים אשר אינם מסוגלים לעמוד בהשלכות של הרדמה מלאה. לפני ההחלטה על ביצוע הטיפולים מתכנס צוות של מומחים מתחום רפואת השיניים ותחומים אחרים כמו הרדמה וקרדיולוגיה, כדי לבחון האם מצבו של המטופל מאפשר לו לעבור את הטיפול.

המטופל נשלח לסדרה של בדיקות דם ובדיקות אק"ג שלאחריהן מוחלט האם הוא מועמד לטיפול בהרדמה מלאה.

לאחר מכן עליו לעבור סדרה של צילומי לסת כדי לתת לצוות הרופאים תמונה מלאה יותר של מצב השיניים, החניכיים והלסת שלו.

צוות הרופאים המטפל מתכנס שוב וקובע מה יהיה מהלך הטיפול. לעיתים המטופל יונחה להחליף או לשנות מינונים של תרופות קבועות אותן הוא לוקח בכדי שאלה לא יפריע להרדמה.

כיצד מתבצע הטיפול ומה קורה אחריו?

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתבצעים בחדר ניתוח בו נוכחות אחיות, רופא מרדים ורופא שיניים מנתח. המטופל מגיע לאחר מספר שעות של צום כפי שמנחים אותו ומוכנס לחדר. בזמן שהמטופל מורדם, רופא השיניים יכול לבצע בקלות את כל ההליכים הטיפוליים הנדרשים, אלה כוללים: תיקון חורים, ניקוי אבנית, השתלות שיניים, ניתוחי חניכיים ועוד. כל הפרודצודה אורכת בממוצע כשש שעות.

לאחר סיום הטיפול, המטופל מועבר לחדר התאוששות ולאחר מספר שעות הוא משוחרר לביתו, לרוב עם מרשם לאנטיביוטיקה למשך מספר ימים.

בימים הראשונים שלאחר הטיפול ייתכנו כאבים שבהם מומלץ לטפל במשככי הכאבים המתאימים. יש להימנע מאכילה של מזון קשה או חם כדי לא לגרום לדימומים. פרט לכאבים תיתכנה נפיחות בפנים ולעיתים שטפי דם בחלל הפה אולם אלה חולפים לרוב לאחר מספר ימים.

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

Picture of רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!