חשיבות קיום טיפולי שיניים בתדירות גבוהה

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים

כל אדם צריך במהלך חייו לעבור טיפולי שיניים שונים כמו סתימה, עקירה טיפול שורש וכו'. טיפולי השיניים נדרשים על מנת לשמור על השיניים בריאות ושלמות ובכך להימנע מהצורך בטיפול משמעותי יותר בעתיד.

חשוב לציין ששמירה על השיניים והקפדה על טיפול מניעתי מפחיתים את הצורך בטיפולי שיניים קשים יותר, ובזכות הקפדה על צחצוח נכון, היגיינה וביצוע טיפולים בסיסיים ניתן בהחלט להימנע ממצבים כמו טיפולי שורש או השתלת גשרים ושתלים דנטליים.

בדיקת שיניים

כל אדם זקוק לבדיקת שיניים אחת לחצי שנה, במהלכה רופא השיניים בוחן את מצב השיניים וממליץ על טיפולים כדאיים.

מדובר בבדיקה קצרה בה בודקים את מידת הפגיעה של השיניים ומחפשים עששת וחורים. פעמים רבות בדיקה זו מובילה לאבחנה הדורשת טיפול, ובזכות האבחון המוקדם והטיפול המהיר ניתן כמובן להימנע מהתדרדרות המצב ומהצורך בטיפול מתקדם יותר.

טיפול שורש

אחד הטיפולים הקשים פיזית ואחד הגורמים העיקריים לפחד מרופא השיניים הוא טיפול שורש. זהו טיפול הנדרש ברגע שהעששת הגיעה אל שורשי השיניים וגרמה שם לנזק רב. במקרה זה, יש צורך לקדוח חור עמוק ביותר, לנקות את העששת ולהשתיל כתר.

מדובר בטיפול כואב מאוד ולא נעים המגיע לאחר הזנחה ממושכת של השיניים. סופו של הטיפול הוא כאמור השתלת כתר, הנדרש על מנת לספק לשיניים את היכולת התפקודית הנדרשת לאכילה ודיבור.

עקירה

במקרים של שיניים רקובות מאוד או שיניים במצב רע ביותר אין ברירה אלא לבצע עקירה ולהוציא את השן החוצה. במקרים אלו, העקירה נדרשת על מנת למנוע את התפשטות הדלקת ולהפסיק את הכאב העז.

לאחר העקירה, יש להחליף את השן שהוצאה בשן מלאכותית – בדרך כלל שתל דנטלי. במקרים שעוקרים שורה של שיניים, מחליפים אותן בגשר, שהוא רצף של שיניים מלאכותיות המורכב בתוך הפה. הטיפולים להחלפת השיניים הם טיפולים מורכבים ביותר המבוצעים על ידי מומחים לשיקום הפה. מדובר בטיפולים ארוכים הדורשים סדרה של פגישות שבסיומה הפה מקבל מראה חדש.

עקירה שן בינה

אחד המצבים הכואבים ביותר בתחום רפואת השיניים הוא שן בינה כלואה. שיני הבינה צומחות בדרך כלל לאחר גיל 18, ופעמים רבות לא גדלות בצורה נאותה. כתוצאה, צמיחת השיניים הלקויה גורמת לכאב רב וליצירת דלקת באזור, ואין ברירה אלא לעקור את השיניים. בניגוד לשיניים אחרות, לאחר עקירת שיני בינה אין צורך בהרכבת שתלים מכיוון שאלה שיניים הממוקמות באחורי הפה וחסרות תפקיד משמעותי.

לעתים, שן הבינה עדיין לא יצאה החוצה בצורה מושלמת, ואלה מצבים הנקראים "שן בינה כלואה" ודורשים טיפול כירורגי. במצבים אחרים, שן הבינה גורמת לכאבים לאחר שיצאה החוצה, ואז ניתן להסתפק בעקירה רגילה.

יישור שיניים

פעמים רבות שיניים שאינן ישרות גורמות לבעיות תפקודיות קשות, כמו קשיי אכילה, הצטברות חלקי מזון בין השיניים הגורמים לדלקות ופוגעים באסתטיות הפה.

על כן, מומלץ לכל אחד לעבור טיפולי שיניים במידה ומצב השיניים מפריע. יישור השיניים לא רק משפר את המצב האסתטי אלא גם מביא לשימוש נכון וטוב יותר בפה ועוזר למניעת מחלות פה שונות.

יש לציין שלמרות שרוב המטופלים ביישור שיניים הם ילדים ובני נוער, טיפול זה אפשרי גם למבוגרים, וכיום אורתודנטים שונים מספקים סוגים שונים של טיפולי יישור שיניים המתאימים גם למבוגרים.

ניקוי שיניים והלבנה

כל אחד רוצה שיניים ישרות ונקיות, ולכן כדאי מאוד לבצע טיפולי ניקוי שיניים אצל השיננית. טיפולים אלה עוזרים למניעת הצטברות פלאק, הפחתת דלקות החניכיים ושמירה על שיניים נקיות לאורך זמן. כמו כן, קיימים טיפולים שונים להלבנת השיניים, המומלצים לכל אחד שרוצה שיניים לבנות ובוהקות.

טיפולים אשר מתבצעים בחניכיים

עד כה, דיברנו על טיפולי שיניים שחשוב מאוד לביצוע, ומתייחסים לטיפול של חלקים מסוימים בשן עצמה. אולם, כעת אנחנו מתייחסים לטיפול אשר כדאי מאוד לבצע, אך הוא מתייחס דווקא לחניכיים שלנו ולא לשן עצמה. החניכיים שלנו, מהווים למעשה סוג של מנגנון אשר חשוב וקריטי להחזקה של השיניים בחלק של עצם הלסת. התפקיד החשוב והעיקרי ביותר של החניכיים, הוא לשמור למעשה על ההחזקה החזקה של השיניים, בתוך המקום הקבוע שלהם בתוך חלל הפה. כאשר ישנה הצטברות גדולה של אבנית ושל חיידקים מסוימים באזורים שסובבים את השיניים שלנו, במקרים רבים הדבר יכול להתבטא בצורה של דלקת בחניכיים, דלקת שמופיעה במספר דרגות של חומרה.

בהיעדר טיפולי שיניים ולמעשה טיפול חניכיים מסודר, באופן קבוע אתם עלולים להתמודד עם חניכיים רגישות, דבר אשר מתבטא בתור דימום קבוע בחניכיים. במקרים שבהם ההזנחה תהינה חמורה יותר, החל מדלקת החניכיים אתם צפויים לחוות נסיגה של החניכיים, דבר אשר יגרום לכאב ורב ולתחושה רגישה בזמן אכילה של מאכלים חמים או קרים למיניהם. התוצאה החמורה ביותר של הזנחה קבועה של החניכיים, זה אובדן ממשי של השיניים שלנו בתוך חלל הפה. בכל רגע שבו אתם מרגישים רגישות, ולו הרגישות הקלה ביותר בחניכיים שלכם, אנחנו ממליצים בחום לגשת ולפנות לניקיון חניכיים מקצועי.

כאשר לא נצליח לטפל בדלקת החניכיים שמופיעה אצלנו באמצעות ניקיון בלבד של החניכיים ושל חלל הפה כולו, אנחנו עשויים לחוות צורך ממשי במעבר של ניתוח. האפשרויות שעומדות בפניכם, הן החל מניתוח חניכיים ממשי, ועד להקצעה של שורשים. מדובר על מצבים שיכולים להשב כאב וסבל רבים עבור האדם שמתמודד איתם, ועל כן, אנחנו ממליצים בחום לחסוך תרופה למכה, ולפנות לניקיון חניכיים עבור טיפולי שיניים מיידי.

לסיכום, לא משנה אילו טיפולים שיניים אתם צריכים לעבור, הדבר החשוב ביותר הוא בחירת המרפאה ורופא השיניים שיטפל בכם. כדי שזה יעשה על הצד הטוב ביותר, עשו סוג של מחקר שוק, השוו בין כמה מרפאות, דברו עם אנשים שאתם מכירים ולפי זה קבלו החלטה

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

Picture of רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!