מרכז המומחים להשתלות וטיפולי שיניים | התקשרו וקבלו הצעה משתלמת לטיפול

שתלים בשיניים

למה אתם מחכים? התקשרו 074-7695651 או השאירו פרטים כבר עכשיו!

שתלים בשינייםשתלים בשיניים היא אופציה חדשה יחסית. מה הכוונה? בעבר היה נכון לעשות שתל במקום שן אחת פגועה, אבל מבחינת אסתטיקה להחליף את כל השיניים בשתלים היה דבר שלא ייעשה. היום רבים בוחרים בשתלים על פני כל בחירה אסתטית אחרת כדי גם לשמור על היגיינת הפה וגם לשמור על חיוך ותפקוד מלא של השיניים. שתלים בשיניים החלו אי שם בשנות ה-70 וכיום מהווים פתרון להחלפת שיניים חסרות או לא בריאות. 

 

מהם שתלים בשיניים?

שתל דנטלי הוא בורג קטן עשוי טיטניום או סגסוגת טיטניום שרופא השיניים מחדיר לעצם הלסת. השתל משמש תחליף לשורש השן כדי להחזיק כתר שיניים בהתאמה אישית. אם אין מספיק עצם כדי לתמוך בשתל יש לבצע הרמת סינוסים, על זה נדון בהמשך. השתלות שיניים אינן מתאימות לילדים מכיוון שעצמות הפנים שלהם עדיין מתפתחות, אך בקרב בני נוער ומבוגרים ניתן יהיה לעבור את הניתוח. הצלחת הניתוח תלויה במבנה גנטי של המטופל, אורח חיים ומצב בו הגיע לטיפול. לדוגמה, למעשנים יש סיכוי נמוך יותר להצלחת התהליך, כמו כן לאנשים הנוטלים תרופות מדכאות, חולי סוכרת ועוד. 

השלב הראשון של הניתוח הוא שלב האבחון, הפגישה הראשונה עם הרופא המטפל. במהלך הטיפול יכיר הרופא את אורח החיים של המטופל ויציג בפניו את הטיפולים הרלוונטיים. לאחר מכן, אם המטופל מתאים לניתוח שתלים בשיניים הוא יעבור צילום C.T כדי שהרופא יכיר את מבנה השן והשורש. הרופא עורך גם כן בדיקה שיניים יסודית כיוון שאין להסתמך רק על הצילומים. 

השלב השני הוא הוצאת השן או השיניים שמוחלפות בשתלים. התהליך נעשה על ידי כירורג פה או רופא שיניים עם התמחות מתאימה. לאחר הסרת השיניים הפגועות רופא השיניים מחדיר את השתל, זאת בהתחשב בכך שיש מספיק עצם להחדרת השתל במקום הרצוי. השתל הוא שורש מלאכותי ויש לעגן אותו עמוק לתוך העצם בדיוק כמו שורש שן אמיתי. לאחר שהמטופל קולט את השתל והעצם צומחת סביב השתל החדש (אוסאואינטגרציה) ניתן יהיה להתקין את הכתר האמיתי, עד אז יש להשתמש בתותבת זמנית הניתנת להסרה. לאחר כחודשיים לאחר שהעצם החלה לצמוח סביב השתל ניתן יהיה לייצב את השתל בתוספת תומך והוא גם החלק אשר מחזיק את הכתר במקומו. אזור החניכיים נסגר סביב הקצוות של התוספת תוך מספר שבועות ולבסוף, השלב האחרון הוא להוסיף את הכתר למקום הרצוי. הכתר הוא בהתאמה אישית לפי בחירת המטופל ובהתאם לגודל המתאים לחלל הפה ולמבנה הלסת.

מתי ניתן יהיה לבצע שתלים בשיניים?

לא תמיד ניתן לבצע שתלים בשיניים ויש להגיע לייעוץ רפואי ובדיקת C.T לפני שניתן יהיה להתחיל בתהליך. כדי לעבור ניתוח שתלים בשיניים יש לוודא שיש למטופל מספיק עצם בריאה בלסת כי להכיל את השתל. כאשר עצם הלסת אינה חזקה או אינה מספקת עבור השתל יש צורך לבצע הרמת סינוסים. שתלים בשיניים, בעיקר בקרב האוכלוסייה הבוגרת דורשת ניתוח מורכב יותר הכולל הרמת סינוסים. במסגרת טיפול של הרמת סינוסים מוחדר תחליף עצם לחלק שבין העצם לסינוס, באופן כזה הסינוס מורם ואילו עצם חדשה תופסת את המקום ומאפשרת השתלה של שתל במקום. החומר המוחדר בין העצם לסינוס בדרך כלל יכלול עצם כתושה. עם זאת, כאשר מטופל עובר תהליך של הרמת סינוסים יש לדחות את ההשתלה בכמה חודשים עד לקליטה מלאה של העצם החדשה, לפחות 8 חודשים. 

 

הרדמה מקומית או כללית?

ניתוח שתלים בשיניים יכול להיות מבוצע בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית, זאת בהתאם למורכבות התהליך ובהתאם לבחירתו של המטופל. כאשר מדובר על שתל דנטלי בודד אין צורך בהרדמה כללית, משך זמן הניתוח אינו ארוך ולכן הבחירה תהיה בהרדמה מקומית. כאשר מדובר על טכניקות שונות של השתלת שיניים ביום אחד, all on 4 וכד' יש לבצע את הניתוח בהרדמה כללית. שימו לב, עלות הרדמה כללית היא יקרה יותר מכיוון שיש חובה בנוכחות של רופא מרדים. 

 

עד כמה זה כואב?

השתלת שיניים נעשית בהרדמה מלאה או כללית, אך לאחר הניתוח והתפוגגות ההרדמה יחוש המטופל כאבים, נפיחות ואף דימומים. השתלת שיניים לא אמורה להיות כואבת יותר מאשר טיפול שורש, ובדרך כלל כל מי שעובר שתלים בשיניים יקבל מיד לאחר הניתוח תרופות הרגעה ומשככי כאבים. שלושת הימים הראשונים הם הקשים ביותר בתהליך ולכן מומלץ להישאר לנוח בבית. במשך השבועיים שלאחר הניתוח יש להימנע מפעילות ספורטיבית ולצרוך מזונות מתאימים בהתאם להוראות הרופא. משך זמן ההחלמה גם תלוי בסוגי השתלות השיניים, ישנם שתלים זיגומטיים כאשר המטופל סובל מחוסר בעצמות, יש שיטת All on 4 אשר נעשה שימוש רק בארבעה שתלים וגשר, מיני שתלים קצרים, השתלת שיניים ביום אחד ועוד.

כמה זה עולה?

שתלים בשיניים יכולים להגיע למחיר גבוה וזאת בהתאם לכמות השתלים ובהתאם למצבו הנוכחי של המטופל. עלות של שתל אחד יכולה לנוע בין 1,500 ש"ח ועד 4,500 ש"ח ואפילו יותר. כאשר מדובר על תהליך כירורגי כולל של כל השיניים המחירים יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים ולעיתים גם מאות. ישנם טיפולים שהם זולים יותר כמו All on 4 אשר מתבסס על 4-6 שתלים בכל לסת ולכן הטיפול עצמו יהיה זול וקצר יותר. במקרה של השתלת עצם או הרמת סינוסים הטיפול מתייקר. לכן, כדי לדעת את המחיר המדויק אותו תשלמו על שתלים בשיניים יש להגיע לייעוץ רפואי במקום בעל הסמכה מקצועית ומוכר על ידי משרד הבריאות, בחנו מי הרופא המטפל, מהי ההסמכה שלו והאם יש צורך ברופא מרדים. 

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

רות מנחם

רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

חייגו אלינו 074-7695651 לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

טיפולי חניכיים מתקדמים

מחלות חניכיים הן עניין שכיח, אך במצבים מסוימים ההתמודדות איתן תהיה מסובכת. בשלבים מתקדמים אותן בעיות בחניכיים עלולות להביא אתכם למצב של אובדן שיניים. טיפולי

סוגי שתלים בשיניים

שמירה על בריאות החניכיים והשיניים חשובה עד מאוד לטווח הארוך. צחצוח מדי בוקר וערב לפחות עוזרת לשמירה על חיוך נקי ובוהק, אך יותר מזה –

למעלה מ 75% סובלים מדלקות בחינכיים

דלקות חניכיים הן תופעה שכיחה שסובלים ממנה קרוב ל 80 אחוז מהאוכלוסייה. דלקת חניכיים נובעת לרוב מהזנחה היגיינית של הפה והשיניים, הגורמת לרובד חיידקים להצטבר

הסימנים שירמזו לכם על מחלת חניכיים

מחלת חניכיים היא למעשה היווצרות של דלקת הפוגעת בחניכיים. בשלבים מוקדמים של המחלה הנזק הפיך, וניתן באמצעות טיפול נכון להחזיר את המצב לקדמותו. במקרים של

רשלנות רפואית – אמצעי זהירות

בישראל, מקרים רבים של רשלנות רפואית, המתרחשת בתחומי רפואה שונים. חשוב לדעת כי נקיטת אמצעי זהירות, יכולה למנוע חלק ניכר מן המקרים של רשלנות רפואית.

074-7695651
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!