כתרים זירקוניה

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים


כתרים זרקוניהזירקוניה הוא חומר קרמי שנמצא בשימוש ברפואת שיניים כבר למעלה מ-20 שנה. זהו חומר חזק ועמיד שניתן להשתמש בו ליצירת כתרים, גשרים וציפויים לשיניים. זהו אחד החומרים הדנטליים הפופולריים ביותר, מכיוון שהוא נראה כמו שיניים טבעיות ומכיוון שניתן להתאים אותו לצבע השיניים של מטופלים.

החוזק של זירקוניה מספיק טוב לטיפולי שיניים כמו כתרים, מכיוון שניתן להשתמש בו בכל גודל או צורה, מה שאומר שכתרי זירקוניה אינם מוגבלים רק לשימוש על השיניים הקדמיות. בתוך כך, כתרי שיניים זירקוניה הם סוג של שיקום שיניים העשוי מתחמוצת זירקוניום ואלו נחשבים סוגי כתרים מאוד נפוצים. זהו חומר שנמצא בשימוש ברפואת שיניים במשך זמן רב וזהו אחד החומרים הנפוצים ביותר בתעשייה. זה גם אחד החומרים הכי תואמים מבחינה ביולוגית, מה שאומר שהוא לא יפגע בשיניים או בפה של המטופלים והם לא יחוו קשיי הסתגלות לחומר זה.

כיצד מייצרים כתר זירקוניה לשיניים?

כתרי זירקוניה הם מאוד חזקים ועמידים, ולכן ניתן להשתמש בהם כדי להחליף כל סוג של שן, כולל שיניים אחוריות ושיניים טוחנות. כתרים אלו גם חסרי צבע, מה שהופך אותם לאופציה אטרקטיבית עבור אנשים שרוצים לשנות את נראות השיניים שלהם עם טיפול קוסמטי.

כתרי זירקוניה משמשים לרוב לשיקום תפקוד ומראה השיניים, כאשר אחד השימושים הנפוצים בזירקוניה הוא לאחר טיפול שורש. כתרי זירקוניה מיוצרים על ידי לקיחת דגימה של השן, לאחר מכן כיסויה במתכת, ולאחר מכן חימום שלה בתנורים מיוחדים בטמפרטורות גבוהות עד שהיא הופכת לחומר קרמי. לאחר מכן מסירים את המתכת, ומשאירים מאחוריה שן במראה טבעי שהיא גם חזקה וגם עמידה.

מדוע כתרי זירקוניה מושתלים לאחר טיפול שורש?

כתרי זירקוניום מושתלים לרוב לאחר טיפול שורש מכיוון שהם עמידים ויכולים להחזיק מעמד לאורך זמן. במקביל לכך, הם מהווים תמיכה מצוינת ליציבות של השיניים לאחר ביצוע טיפולי שורש. טיפול שורש הוא הליך השואב את העצב מהשן וממלא אותה בחומר מילוי. זה נעשה כדי להציל את השן מכל נזק נוסף.

כתרי זירקוניה מושתלים לרוב לאחר טיפול שורש להחלפת השן הטבעית. ההליך נקרא, בין היתר, השתלת שיניים וכתרים דנטליים. כתר זירקוניום הוא "כובע" או "כיסוי" בצורת שן העשוי מזירקוניה ומותאם אישית למטופל על החלק העליון של השן. לכתר הזירקוניה עשוי להיות גם בסיס מתכת בחלקו התחתון, אך בחלק מהמקרים כבר לא משלבים מתכת בימינו בכתרים. בתוך כך, הסיבה שבגינה מושתלים כתרי זירקוניה לאחר טיפול שורש היא משום שהם יכולים לשמש כעוגן להשתלות שיניים, שהם מה שמחליף שיניים טבעיות במקרים מסוימים. כמו כן, כתרי זירקוניה מושתלים בדרך כלל לאחר טיפול שורש מכיוון שהם יכולים לסייע במניעת רגישות וכאב בשיניים. זאת, עקב התאימות הביולוגית של חומר הזירקוניום. 

מה ז"א, תאימות ביולוגית של זירקוניום?

זירקוניום היא מתכת שנמצאת בשימוש בתעשיות שונות מזה עשרות שנים, לרבות בעולם רפואת השיניים. זירקוניום הוא בחירה מצוינת של חומר לכתרים דנטליים, מכיוון שהוא עמיד בפני קורוזיה ותאימות ביולוגית. המשמעות היא, שהמתכת אינה מפריעה לתהליכים הטבעיים של הגוף. כתוצאה מכך, מטופלים אינם חווים קשיי הסתגלות לכתר הדנטלי עשוי הזירקוניה. 

זירקוניום הוא חומר לא רעיל, תואם ביולוגי, בעל יכולת לעמוד בטמפרטורות גבוהות ובלאי לטווח הארוך. עקב התאימות של החומר מבחינה ביולוגית, המשמעות היא שהוא אינו גורם לתגובה אלרגית או לתופעות לוואי בגוף האדם. היכן עוד חומר זה משמש? חומר זירקוניום משמש בכתרים דנטליים, גשרים ובתהליכי שיקום שיניים אחרים. 

השתלת כתרים זירקוניההשתלת כתרים זירקוניה מצריכה התאוששות או החלמה?

כאמור, כתרי שיניים זירקוניה הם סוג של השתלת שיניים העשויה מתחמוצת זירקוניום. כתרים אלו משמשים לכיסוי המשטח העליון של שן שנרקבה או נפגעה. השתלת כתר שיניים זירקוניה אינה מצריכה התאוששות, מכיוון שההשתלה היא מאוד זריזה ובדרך כלל לא מלווה בשום כאבים. עם זאת, חלק מהמטופלים עשויים לדווח על אי נוחות במהלך השתלת כתרים זירקוניה. 

זירקוניה הוא סוג של חומר השתלת שיניים. זו אינה מתכת ואינה מכילה כספית או ניקל. זוהי קרמיקה, מה שאומר שניתן להשתמש בה כדי להחליף כל מבנה שן, כמו הכתרים שנמצאים על גבי השיניים, השורשים שנמצאים בחלק האחורי של הפה והרווחים שבין השיניים. כך או כך, החזרה לשגרה היא מיידית ולא מצריכה ממכם שום הסתגלות. בסופו של דבר, אין צורך בזמן החלמה עבור השתלת כתר שיניים זירקוניה, מכיוון שגם אין קידוח או חיתוך מעורבים בתהליך.

האם כתרים זירקוניה מכסים את כל השן או חלק ממנה?

כתר דנטלי זירקוניה הוא שכבה דקה של תחמוצת זירקוניום המתמזגת לשן. ניתן להשתמש בו כדי לכסות את כל השן או רק חלק ממנה. כתרי זירקוניה עשויים מחומר שנמצא בטוח עבור השיניים והחניכיים של המטופל, כאשר הם גם עמידים בפני עששת, מה שאומר שאינכם צריכים לדאוג מחורים או דלקות בחניכיים.

בהתאם לתוכנית הטיפול המוצעת לכם ע"י רופא השיניים שלכם, ייקבע אם השיניים שלכם מצריכות כיסוי שלם של כתר זירקוניה או חלקי. אם יש לכם ספק בתוכנית הטיפול המומלצת לכם ע"י הרופא שלכם, תמיד אפשר לקבל חוות דעת נוספת ממרפאת שיניים אחרת. 

טיפים למציאת מרפאת שיניים מומלצת להשתלת כתר זירקוניה

בשורה התחתונה, כתר זירקוניה הוא שיקום שיניים המחליף את מבנה השן הטבעי. הוא עשוי מחומר קרמי הנקרא תחמוצת זירקוניום וניתן להשתמש בו כדי להחליף שן שלמה או רק חלק ממנה, לעיתים מספר שיניים. כך או כך, אתם תרצו להנות מהטיפול הכי טוב שאפשר לקבל, אז להלן מספר טיפים למציאת מרפאת שיניים מומלצת עבור השתלת כתר הזירקוניה שלכם. 

קודם כל, בדקו את האישורים של רופא השיניים שיבצע את ההליך. אם הרופא מורשה והכול בסדר, בדקו אם יש ביקורות מקוונות על עבודת רופא השיניים. שלישית, בדקו אם המרפאה מעודכנת בטכנולוגיות חדשות של השתלת שתלים מזירקוניה. כך תוכלו לגלות על הניסיון של המרפאה עם כתרי זירקוניה, מה שיוביל אתכם לבחור במרפאה הנכונה לכם ביותר. 

תהליך מציאת מרפאת שיניים מומלצת יכול להיות קשה. ישנם גורמים רבים שנכנסים להחלטה, כמו מומחיות ומיקום. על רופא השיניים להיות בעל תואר מתקדם בכירורגיית שיניים, וחשוב למצוא רופא שיניים מנוסה בהשתלת כתר זירקוניה ובעל מוניטין טוב בעבודתו. ככל שתדייקו את הצורך שלכם ותקבלו מידע רלוונטי, כך תקבל טיפול רפואי טוב יותר.

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

074-7695651
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!