שתלים דנטליים

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים


נשתלים דנטלייםיתוחי שיניים קוסמטיים השתדרגו בשנים האחרונות, היום ניתן למצוא מגוון רחב של טיפולי השתלות במחירים שונים, בחלק מהטיפולים ניתן לסיים את כל התהליך ביום אחד. שתלים דנטליים מחליפים את שורש השן הפגועה בשתל ממתכת. תהליך של השתלת שיניים הוא מורכב ומשתנה מאדם לאדם, בחלק מהמקרים התהליך יוכל לקרות ביום אחד ובחלק מהמקרים יהיה צורך בהרמת סינוסים והתהליך יהיה על המתנה במשך שמונה חודשים. יש יתרונות רבים לשתלים דנטליים וכמובן שאין תחליף לשן מקורית. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על שתלים דנטליים, מתי יש צורך בהם ואיך מתבצע ההליך הכירורגי.

 

מהם שתלים דנטליים?

שתלים דנטליים הוא שתלים המחליפים את שורש השן בדמוי שורש העשוי מתכת. הצורה של השורש המלאכותי דומה לבורג, עמודים קטנים אשר מחליפים את השיניים הפגומות והם דומים לשיניים אמיתיות, ניתן לאכול כל מה שרוצים (רק לאחר קליטה מלאה) וברוב המקרים כאשר מדובר על מקום מקצועי יהיה קשה לזהות שמדובר על שתלים דנטליים. אופן ביצוע התהליך תלוי בסוג השתל ובמצב הלסת של המטופל. יש סוגים שונים של תהליכי השתלות, בחלק התהליך יכול להימשך מספר חודשים ובטיפולים אחרים ויוקרתיים יותר לרוב התהליך יכול להתבצע ביום אחד וטיפול פחות חודרני באמצעות לייזר. בכל אופן, ניתן יהיה להתנהל באופן רגיל רק לאחר שהטיטניום בשתל מתמזג עם הלסת ולכן, דרוש מעקב אחרי המטופל.

מי צריך שתלים דנטליים?

תהליך של השתלת שיניים הוא לא תהליך פשוט ובטח לא זול, רוב מי שדורש טיפול עושה זאת מסיבות שונות המחייבות אותו לעשות את זה, בדרך כלל מבחינה קוסמטית הוא לא מרגיש בטוח במצב הנוכחי. לחיוך שלנו ולשיניים שלו יש השפעה על היומיום שלנו, הרבה חווים בושה כיוון שאינם שלמים עם מראה השיניים. כמו כן, יש מקרים רבים בהם השיניים עם נזק משמעותי אשר מחייב הסרה של השן מהשורש כדי למנוע זיהומים והתפשטות של הבעיה. הנה כל המקרים בהם נדרש מטופל לעבור השתלת שתלים דנטליים:

  • חוסר – במקרים רבים שיש שן כלואה, או שיש חוסר בשן מסיבה טבעית או לא טבעית המטופל בוחר להגיע להשתלה כדי למלא את החסר.
  • עישון – העישון גורם לנזקים בריאותיים רבים, בין היתר הוא גם פוגע בשן ובמקרים רבים נדרש יהיה לבצע עקירה של השן לצמיתות עקב נזקים בריאותיים.
  • שיניים תותבות – הבחירה של המטופל היא בן שיניים תותבות ובין שתלים דנטליים. במקרים רבים, במיוחד בדוק הצעיר הבחירה היא כמובן לעבור את ניתוח ההשתלה מאשר לנוע עם שיניים תותבות. 
  • דיבור וקוסמטיקה – במקרים אחרים ייתכן שלאותו אדם יש שיניים בריאות אך מבנה השיניים אינו תקין והוא מעוניין לשנות את מבנה השיניים בגלל בעיות דיבור וקוסמטיקה. במקרים כאלה הבחירה תהיה בין גשר ובין עקירה והשתלה של שתלים דנטליים. היתרון של שתלים דנטליים הוא תהליך הרבה יותר קצר מאשר לנוע עם גשר במשך כמה שנים. 

 

סוגים של שתלים דנטלייםסוגים של שתלים דנטליים

יש סוגים שונים של שתלים דנטליים בישראל, למעשה קיימים חמישה סוגים עיקריים בהם נעשה שימוש בארץ. השוני בין הסוגים הוא במבנה, בצורה ובאיכות. בחירת השתל נעשית בהתאמה עם המטופל, ישנם מטופלים אשר שתל X יתאים להם בעוד שתל Y אינו. שמות השתלים הם: אלפי ביו, a.b, Paragon, Zimmer ו-ARDS Implants. הבחירה נעשית לאו דווקא מבחינת איכות השתל אלא מבחינת ההתאמה הבריאותית למטופל, והבחירה נעשית בידיעת המטופל. 

 

כמה זה עולה?

המחיר של השתלת שתלים דנטליים משתנה בהתאם לתנאים הבאים: ייצור, סוג, טכניקת השתלה ומרפאה בה נעשה הטיפול. המחיר אותו נשלם עבור שתל בודד מתוצרת הארץ יהיה החל מ-2,200 ש"ח בעוד ששתל תוצרת חוץ יהיה זול בכ-700 ש"ח פחות (1,500 ש"ח). בדרך כלל ההליך הניתוחי יהיה יקר יותר בשיניים הקדמיות וכולל ההליך הכירורגי המחיר לשן יהיה כ-4,500 ש"ח לשן קדמית, בעוד ששן טוחנת תהיה במחיר של כ-4,200 ש"ח. בכל מקרה בו נדרשת הכנה מסוימת לניתוח הוא עלול להתייקר כמו הרמת סינוסים, השתלת עצם, השתלת חניכיים ועוד. שימו לב, המחירים מאוד דינמיים ולכן חשוב להגיע למרפאה ולקבל הצעת מחיר לאחר בדיקה וצילומי השן. 

סוגים שונים של השתלות:

  • אנדוסטיל – השתלה בתוך עצם הלסת. מדובר על השיטה הנפוצה ביותר של השתלת שתלים דנטליים והיא כוללת השתלה ישירות לתוך העצם, הברגים מהווים בסיס לשן המלאכותית. החיסרון הוא תקופת ההחלמה.
  • סובפריאוסטלית – בשיטה זו השתל נמצא מתחת לחניכיים באמצעות שימוש במסגרות מתכת. המתכת היא הבסיס של השן המלאכותית, השיטה הזאת פחות נפוצה ורצוי במקרים אלו לעשות הרמת סינוסים והשתלת עצם. 
  • השתלה ביום אחד – שיטת השתלה ביום אחד היא מבין השיטות הפופולריות בשנים האחרונות. תהליך השתלה יכול לקחת הרבה מאוד זמן, חודשים רבים. השיטה הזאת מהירה, כל מה שקורה הוא עקירה של השן, השתלה מיידית של שן מלאכותית ובכך היתרון הוא שלוקח לשן פחות זמן "להסתגל". יש לבצע בדיקות מקיפות לפני ביצוע הניתוח כדי למקם היטב את השן החדשה.
  • אול און פור – שיטה זו (All on 4) היא שיטה בה ישנם ארבעה שתלים על לסת אחת. ההשתלה לרוב תבוצע ביום אחד ועל השתלים יבריג המטפל תותבת זמנית. משך זמן השיקום הוא מאוד מזורז וזה היתרון הבולט של שיטה זו.

 

איך הגוף מגיב לאחר השתלה?

לאחר השתלת שיניים ותלוי בטיפול בו בחרתם השעות הראשונות יהיו קשות, למעשה ב-48 שעות הראשונות ייתכן ותחושו ותחוו תופעות לוואי שונות. ברוב המקרים כאשר לא מדובר על טיפול לייזר המטופלים יחוו דימום, אי נוחות, כאבים, בחילה במקרים מסוימים ועוד. אלו הן תופעות לוואי נורמטיביות ובכל מקרה של מקרים חריגים או כל צורך בייעוץ אחר יש לפנות למרפאה.

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

074-7695651
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!