מרכז המומחים להשתלות וטיפולי שיניים | התקשרו וקבלו הצעה משתלמת לטיפול

ניתוח להשתלת שתלים דנטליים

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

ניתוח להשתלת שתלים דנטלייםניתוח להשתלת שתלים דנטליים מתבצע כאשר יש צורך בהחלפת שיניים חסרות או פגועות בשתלים מלאכותיים. השתלים הדנטליים נראים ומתפקדים כמו שיניים רגילות, ולכן לא מפריעים לאכילה ולדיבור ומשמשים כתחליף מצוין לשיניים שנהרסו.

הניתוחים להשתלת השתלים הדנטליים נמשכים לאורך מספר טיפולים, בהם מכינים את הפה לשתל, לוקחים מידות, משתילים את השתל ומתחזקים אותו. הסיבה העיקרית לאורך הרב של התהליך הוא הצורך באיחוי העצם סביב השתל החדש – תהליך שיכול להימשך תקופה ארוכה.

הסיבות לשימוש בשתלים דנטליים

באופן כללי, שתלים דנטליים מושתלים לאחר שנגרם נזק משמעותי לשיניים או לרקמת הפה, וכבר אי אפשר להשתמש בשיניים הרגילות. השימוש בשתלים נפוץ מאוד ופופולארי מעיקר מכיוון שהוא מאפשר חזרה לשגרה, מקיים את כל הפונקציות של השיניים הבריאות ולא כולל תופעות לוואי משמעותיות.

הסיבות העיקריות לניתוח להשתלת שתלים דנטליים הן:

  • מחסור בשן – כל מחסור בשן לאחר חבלה, נשירה או עקירה דורש השתלת שן חדשה. השארת "חור" בין השיניים אינה בריאה מכיוון שמשפיעה באופן ישיר על השיניים האחרות בפה ועלולה לגרום לזיהום בחניכיים.
  • קשיים באכילה או בדיבור – פעמים רבות ניתוח להשתלת שתלים דנטליים עוזר לאחר קושי רב באכילה או בדיבור שנגרמו על רקע מצב שיניים ירוד. במקרה זה, השתלת השיניים תוביל לשיפור אדיר באיכות החיים ומומלצת מאוד.
  • לאחר עקירה או טיפול שורש – כל טיפול שבסופו "נפטרים" משורש השן דורש שתל דנטלי. ולכן, טיפולים כאלה מותנים בהרכבת שתל וכבר לפני ביצוע הטיפול מכינים מראש את השתל המתאים להשתלה.
  • בעיות אוראליות קשות – אנשים הסובלים מבעיות קשות בחלל הפה כמו דלקת חניכיים קשה או שיניים רבות ש"עשו את שלהן" הם מועמדים מתאימים להשתלת שתלים דנטליים. במקרה זה משתמשים בגשר הכולל שתלים דנטליים רבים ובא להחליף את השיניים הרגילות. טיפול זה מציע דרך לחדש את השיניים על ידי שתלים שמחזיקים מעמד שנים רבות.

התנאים המקדימים לשימוש בשתלים דנטליים

בדומה לפעולות פולשניות אחרות, גם שימוש בשתלים דנטליים דורש תנאים מסויימים על מנת להצליח. ראשית, מדובר בתהליך ארוך הנמשך מספר חודשים, ועל המטופל להסכים לעבור אותו ולהיות מודע לסבלנות הנדרשת ממנו. כמו כן, על מנת שהשתל ייקלט היטב על עצמות הלסת לסיים את גדילתן ולהיות חזקות מספיק על מנת להחזיק את השתלים. במקרים שונים של בריחת סידן קשה מאוד להשתיל שתלים דנטליים בצורה נאותה, ולכן יש להמתין עד גדילת והתחזקות העצם.

מצבים שמקשים על איחוי העצם יקשו גם כן על קליטת השתל, ועל כן מהווים קונטרה-אינדיקציה לתהליך. בנוסף לכל, על רקמת הפה והחניכיים להיות בריאה במידה מסוימת – נסיגה מוגזמת של החניכיים או מצבים של ריקבון מתקדם של רקמת הפה לא מאפשרים את ההשתלה, ולכן יש לטפל קודם כל במצב חלל הפה ורק לאחר השגת השיפור להתחיל בתהליך ההשתלה.

הסיכון שבהשתלת שתלים דנטליים

השתלת שתלים דנטליים הוא ניתוח לכל דבר, ולכן כולל סיכון מסוים ותופעות לוואי (נדירות). הסיכון בניתוח הוא בעיקר פגיעה במבנים סמוכים, כמו שיניים אחרות, כלי דם או עצבים. פגיעה בכלי דם יכולה לגרור דימום מאסיבי, ואילו פגיעה בעצב יכולה לגרום לכאב רב או אף לשיתוק באזור הפה, השיניים, החניכיים או הסנטר. כמו כן, במהלך ניתוח בו מטפלים בלסת העליונה עלולה להיגרם פגיעה בלתי הפיכה לסינוסים ולחדירה אל תוך חלל הסינוס. חשוב לציין, ניתוח להשתלת שתלים דנטליים מתבצע בהרדמה מקומית בלבד, ועל כן אין לחשוש מפני סיכוני ההרדמה או מבעיות סיסטמיות אחרות.

מה הן אחוזי ההצלחה של טיפול השתלת שתלים דנטליים?

כפי שהצלחנו להבין עד כה מקריאת השורות הקודמות, השתלת שתלים דנטליים מהווה הליך רפואי מסובך, ולא פשוט בכלל עבור רופא השיניים שמבצע את הטיפול, וגם לא עבור המטופל שעובר את השתלת השתלים הללו. אנשים רבים, תוהים מה הם אחוזי ההצלחה של השתלת שתלים אלה? כדי לענות על השאלה הזו, עלינו להבין כי בראש ובראשונה, השתלת שתלים דנטליים מתבצעת על ידיי שתלים מלאכותיים המיוצרים מטיטניום, מתכת בעלת משקל קל מאוד, וכתוצאה מכך, גוף האדם לא דוחה את השימש בחומר הזה. הסיבה ששתלים דנטליים הם שתלים שעשויים מחומר זה, היא אחת הסיבות אשר מובילות לכך שאחוזי ההצלחה של השתלת שתלים דנטליים כיום הוא אחוז הצלחה גבוה מאוד, אשר עומד על פי ההערכות האחרונות על כתשעים וחמישה אחוזי הצלחה!

באותו הקשר, חשוב לדעת ולהבין שישנם גורמים סיכון אשר מגדילים באחוזים חד משמעיים את הסיכוי של הטיפול הזה להיכשל. אחד מהגורמים הללו הוא עישון קבוע, זאת כאשר מחקרים רבים מראים כי מטופלים שמעשנים באופן קבוע, נוטים לחוות כישלונות של השתלת שתלים דנטליים באחוזים גבוהים בצורה משמעותית. ועל כן, אנחנו ממליצים לכם בחום להפסיק את עישון הסיגריות בערך כחודש לפני מעבר ההליך להשתלת השתלים הדנטליים, דבר אשר יוכל לגרום לכם ללכת לישון בלב שקט טרם מעבר ההשתלה. כמו כן, ישנם גורמים סיכון נוספים אשר משפיעים בצורה שלילית על אחוזי ההצלחה של הליך השתלת השתלים הדנטליים. גורמים אלה הם – שתייה מרובה ומופרזת של אלכוהול, מחלות חניכיים שאינן נמצאות בטיפול זמן רב, סכרת שאינה נמצאת בבקרה או בטיפול רפואיים, והיגיינת פה ירודה ככלל – היא כזו שמשפיעה בצורה שלילית על אחוזי ההצלחה של הטיפול.

לסיכום, השתלת שתלים דנטליים הינו תהליך מורכב יחסית, לכן יש חשיבות רבה לבחירת רופא שיניים מקצועי, אמין, בעל שם ומוניטין בתחום. מומלץ לבצע סוג של מחקר שוק מעמיק, להשוות בין כמה רפואי שיניים המתמחים בתחום ההשתלות ורק אז לקבל החלטה שתטיב עצמכם לאורך שנים.

ראו גם:

תותבות על שתלים

שיקום הפה

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

רות מנחם

רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן