שתלים דנטליים ביום אחד

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים


שתלים דנטליים ביום אחדהרפואה העכשווית מציעה לנו טכניקות רבות לחיוך המושלם, אבל האם כל השיטות כדאיות? תחום השתלות שיניים הוא תחום רחב, קיימת השיטה המסורתית, השתלת שתלים קצרים, שתלים זיגומטיים, שתלי דיסק, העמסה ביום אחד, All on 4 ועוד שיטות אחרות. על אף ריבוי השיטות, עדיין ברוב השיטות אחוזי ההצלחה גבוהים. מגוון השיטות בא לשקף לנו את המצבים השונים של המטופלים וכיצד ניתן להתאים לכל אחד את הטיפול המתאים לו. השתלת שתלים דנטליים ביום אחד הוא תהליך שקורץ להמון אנשים, אבל האם הוא כפי שהוא נשמע?

 

השתלת שתלים דנטליים ביום אחד

כדי להבחין בין השיטה המסורתית לבין השתלת שתלים דנטליים ביום אחד אנחנו צריכים להכיר את שתי הטכניקות. הטכניקה המסורתית היא טכניקה בה ההתקנה נעשית על ידי החדרת השתל (בורג טיטניום לרוב), לאחר מכן ישנם מספר חודשים של המתנה ושיקום. רק לאחר השיקום ניתן למקם את השן המלאכותית על גבי השתל, שיעורי ההצלחה גבוהים ועומדים על מעל 90% הצלחה ברוב המקרים, במקרים חריגים השתל נדחה. השתל מוטמן מתחת לחניכיים עד להתאחות העצם סביב הבורג באמצעות הליך ביולוגי טבעי – אוסאואינטגרציה. במשך זמן ההמתנה המטופל משתמש לרוב בשיניים תותבות, ההמתנה מחייבת סבלנות. במקרים חריגים כדי לבצע את התהליך הזה חובה על החובה לבצע השתלת עצם כדי לחזק את עצם הלסת הדלילה, במקרה כזה רק זמן ההחלמה מהניתוח ייקח כשמונה חודשים. 

השתלת שתלים דנטליים ביום אחד נקראת "העמסה מיידית". תהליך זה אורך פחות זמן ובעל אחוזי הצלחה גבוהים. בתהליך זה יבצע הרופא המומחה החדרה של שתלים ומיד לאחר החדרתם מותקנים מבנים וכתרים זמניים ללא תקופת המתנה. היתרון הוא שהמטופל לא צריך להשתמש בשיניים תותבות, אלא יהיו לו כתרים זמניים. ביום אחד ניתן לבצע העמסה של שתלים על גבי כל השיניים ולכן היא נקראת השתלת שתלים דנטליים ביום אחד.

שתלים דנטליים ביום אחד – מה אתם צריכים לדעת?

יש מספר נקודות שאתם צריכים לדעת לפני פנייה לתהליך של שתלים דנטליים ביום אחד, הנקודות אמורות להיות מובהרות על ידי הרופא המטפל, אבל לצורך הביטחון האישי שלכם ריכזנו מולכם את כל הנקודות הקריטיות:

  1. עצם – שתלים דנטליים ביום אחד מתאימים בעדיפות למי שיש עצם צפופה, נפתח עצם הוא תנאי קריטי לצורך השלמת התהליך. מדובר על תהליך של העמסה מיידית, קחו זאת בחשבון. 
  2. גיל – השתלת שתלים דנטליים ביום אחד תתאים בעיקר לאוכלוסייה הצעירה. טרם תהליך ההשתלה יש לעבור צילום CT בו תוכלו לראות האם העצם שלכם מתאימה או שהיא דלה מדי. רוב המבוגרים סובלים מדלילות בצפיפות העצם ולכן לא יתאימו להעמסה מיידית.
  3. בחירת השתל – לצורך העמסה מיידית (השתלה ביום אחד), נדרש הרופא לבחור בשתלים ייחודיים המעניקים יכולת עיגון מיידית טובה. ברגיי טיטניום עושים את העבודה עקב שטח הפנים המחוספס של הבורג. 
  4. היעדרות גורמי סיכון – לצורך התהליך יש לוודא מספר דברים מול המטופל שעשויים לגרום לנזק לאחר הניתוח. תחילה, יש לוודא כי המטופל אינו חורק שיניים, חריקת שיניים מהווה עומס ומתח על שרירי הלעיסה. גורם סיכון נוסף הוא עישון, עישון כבד יכול לפגוע בקליטת השתל בגלל הפחתה באספקת דם, סוכרת ועוד גורמים שעשויים לשבש את תהליך הריפוי.
  5. הרגלי אכילה – העמסה מיידית מחייבת אתכם בתהליך שיקום בו אתם נוהגים מעט אחרת ממה שהייתם רגילים אליו. ישנם מספר "מכשולים" שיש לתת את הדגש עליהם. בחודש וחצי הראשונים לאחר הניתוח יש לצרוך מזונות רכים ולהימנע מעישון, או כל דבר שעשוי לפגוע בתהליך קליטת השתל. 
  6. איזון – יש לאזן את המנשך ולדאוג לסגר פה מאוזן בכדי לפזר את העומס בצורה שווה על כל שתל. יותר קשה לאזן שתלים בודדים ולכן עדיף לבצע את העמסה ביום אחד.

 

האם השיטה מומלצת?

השתלת שתלים דנטליים ביום אחד היא שיטה בעלת יתרונות רבים, אך אינה מתאימה לכל אחד. השיטה מומלצת לביצוע רק לאחר בחירה קפדנית של החברה והרופא המבצעים. היתרון המשמעותי הוא שאתם לא פורסים את הטיפול על גבי תקופה ארוכה, תהליך השיקום הוא חד פעמי וגם אסתטיקת הפה נשמרת. ניתן לחזור לשגרת החיים תוך פרק זמן קצר ללא הפסקות ביניים לצורך השלמת שתלים. בנוסף, החשיפה לזיהום היא מינורית, העלויות לרוב יהיו זולות יותר – עקב רכישת תרופות, בזבוז זמן וההליך עצמו, מדובר על מחזור החלמה אחד שלאחריו נוכל לחזור לשגרה.

כמה זה עולה?

המחיר של השתלת שתלים דנטליים ביום אחד נע בטווח רחב בהתאם למורכבות הטיפול והמרפאה המטפלת. במקרים רבים עלויות הטיפול יכולות להיות אפילו זולות יותר מאשר ההשתלה המסורתית. כאשר אנחנו מחשבים את העלויות עלינו גם לחשב מה אנחנו חוסכים בתהליך. תהליך זה הוא בעל שיקום חד פעמי ולא חוזר בדומה לטכניקות אחרות, ככה אנחנו לא מפספסים הרבה ימי עבודה והזמן שלנו מתייעל. 

לצורך ההשוואה, כאשר מדובר על השתלת שיניים סטנדרטית ללא שום טיפול נוסף, המחיר לשן נע בין 2,000 ש"ח ועד כ-4,000 ש"ח. כאשר מדובר על העמסה ביום אחד המחיר הינו החל מ-30,000 ש"ח ללסת. כאשר אתם פונים לייעוץ רפואי טרום השתלה ביום אחד יש לוודא מהם תחומי ההתמחות באותה מרפאה, האם הרופא בעל ניסיון והשתלים עומדים בתקן של משרד הבריאות. בחירת השתלים גם היא יכולה להיות גורם משפיע על המחיר, שתלים אמריקאים וישראלים יהיו יקרים יותר משתלים אירופאיים, אך גם איכותיים יותר. הכנה מוקדמת לתהליך תחסוך לכם זמן, כסף וכאבי ראש.

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

Picture of רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!