שיקום הפה המלצות

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים


שיקום הפה הוא טיפול בו ניתן לשקם את השיניים, החניכיים או הלסת הן מבחינה אסתטית והן מבחינה פונקציונלית. מדובר במונח המתייחס לתהליכי בנייה מחדש או שחזור של אזורים פגועים בפה, כאשר במרכזם השיניים. שיקום הפה מתבצע על ידי רופא שיניים כללי או רופא שיניים שיקומי. בטיפול זה משולבים טיפול שונים כמו השתלת שיניים, כתרים, גשרים, טיפול בחניכיים ועוד. מה משך הטיפול? מה האבחון הנדרש? באילו מקרים יש לבצע את הטיפול? כמה זה עולה? על כך נרחיב במאמר הבא.

שיקום הפה המלצות- משך הטיפול

שיקום הפה הוא טיפול בנעשה במצבים שונים ולכן גורמים שונים ישפיעו על משך הטיפול. השאיפה תהיה לבצע את הטיפול בזמן המהיר ביותר שניתן. לכן, בדרך כלל ייקבעו תורים ארוכים בהם יהיה ניתן להספיק כמה שיותר. כך המטופל יצטרך פחות תורים ויוכל לקבל מענה במהרה.
כאשר מדובר בפרוצדורות כירורגיות קטנות, המרוכזות ברבעון אחד של הפה, יתאפשר לבצע את כל הפרוצדורות הללו ברצף. אך במקרים בהם נדרשות פרוצדורות כירורגיות רבות באזורים שונים של הפה יהיה צורך בחלוקה שלהן על גבי מספר טיפולים או בטיפול ארוך בו יהיה שימוש בהרדמה כללית או טשטוש. במקרים כאלה הנוכחות של מרדים מומחה בחדר הטיפול היא חובה ולכן הטיפול יהיה יקר יותר.

שיקום הפה המלצות- אבחון

על מנת לבצע שיקום הפה יש לאבחן את המטופל ולבדוק איזו שיטת טיפול מתאימה לו. האבחון כולל בדיקות מקיפות אשר בזכותן יהיה ניתן להתאים למטופל את הטיפולים המומלצים לבעיות שלו. אבחון המטופל כולל מספר בדיקות-
בדיקה של השיניים- במהלך האבחון יתבצעו בדיקות מקיפות לשיניים. הבדיקות יכללו זיהוי וסימון של עששת או ריקבון, זיהוי של מצבי שחיקת שיניים, סדקים בשיניים, בעיות שורש, תזוזות שיניים, שיניים בהבדלי גבהים ועוד.
בדיקה של החניכיים- במהלך האבחון יתבצעו בדיקות מקיפות גם לחניכיים על מנת להתאים להן את הטיפול הנדרש. הבדיקות יכללו בדיקה של מחלות שיניים שונות, נסיגת חניכיים, צפיפות עצם לא תקינה, היווצרות של כיסי חניכיים ועוד.
בדיקה של הלסת ושל סגר הפה- במהלך האבחון יש לבדוק באופן מקיף את הלסת ואת סגר הפה, לשם כך יש לבדוק האם הבעיות בשיניים נובעות מסגירה לא תקינה או האם המטופל סובל מכאבים כתוצאה מכך. טיפולי השיקום יכולים לכלול שחזורי פה, יישור שיניים או סידור של המנשך.

שיקום הפה המלצות- באילו מקרים?

שיקום הפה הוא טיפול שמתבצע במקרים שונים ובעקבות סיבות שונות-

שיניים
שיקום הפה נעשה במקרים בהם השיניים פגועות ולא מתפקדות כראוי. יכול להיות שהשיניים נשחקו בעקבות תזונה, או עישון, או שהשיניים נפגעו או ניזוקו בעקבות תאונה, טראומה, מחלה כלשהי ועוד. במקרים אלה, יהיה צורך בביצוע שיקום הפה על מנת לסדר את השיניים. בזכות הטיפול השיניים בפה יהיו בריאות, ללא שברים, ללא דלקות, ללא עששת ולא יהיו חסרות שיניים בפה

חניכיים
אנשים רבים סובלים מבעיות חניכיים שונות כמו דלקות חניכיים, נסיגת חניכיים, הבדלי גבהים בקו החניכיים ועוד. במצבים בהם יש בעיות חניכיים, יש להביא את החניכיים למצב בריא ותקין. בזכות שיקום הפה החניכיים יהיו בריאות, ללא דלקות, ללא נסיגה, ללא הבדלי גבהים וללא כיסי חניכיים.

סגר הפה
סגר הפה נמצא במצב מאוזן כאשר כל השיניים נמצאות במגע. ישנם מקרים בהם סגר הפה לא תקין מסיבות שונות כמו הבדלים בגובה השיניים, שחיקת השיניים, אובדן גובה, סגר לא מאוזן ועוד. על ידי שיקום הפה ניתן להביא את סגר הפה למצב תקין, ללא שחיקה וללא הבדלי גובה. חשוב לשים לב שאין מגעים חזקים במיוחד על גבי שן אחת או על שיניים בודדות.

לסת
שיקום הפה נעשה גם עבור הלסת. במצבים בהם יש כאבי לסת, כאבי שרירים באזור הלסת, כאבי הראש בעקבות הלסת ועוד. על ידי שיקום הפה יהיה ניתן למנוע את הכאבים באזור ולהביא את הלסת לסגירה נכונה, בלי חריקות שיניים או מנשכים לא בריאים.

אסתטיקה
שיקום הפה הוא טיפול שמבוצע גם מבחינה אסתטית. במצבים בהם יש חוסר בשיניים, מרווחים בשיניים או צבע השיניים אינו אחיד ניתן לבצע שיקום הפה. על ידי הטיפול יהיה ניתן להביא את הפה לנראות אסתטית, כאשר בדרך כלל ההתמקדות תהיה בלסת העליונה ובקדמת הפה. בזכות הטיפול השיניים יהיו נקיות ואסתטיות, ללא הבדלי צבע, ללא חוסר בשיניים וללא מרווחים.

שיקום הפה המלצות- מחירים

שיקום הפה הוא תהליך יקר יחסית. המחיר בסופו של דבר יהיה תלוי בגורמים שונים כמו הטיפולים הנדרשים ומי הרופא שיבצע אותם. ריכזנו לכם טווח מחירים לשיקום הפה, אך על מנת לקבל מחיר רלוונטי לכם ולמצב שלכם מומלץ לפנות לרופא ואף לבצע השוואת מחירים.
המחיר לייעוץ לפני שיקום הפה יתחיל מ-500 שקלים לפגישה.

המחיר לשתל דנטלי בודד ינוע בין 2,500 לבין 5,500 שקלים, בהתאם לגורמים כמו- איכות השתל, האם מדובר בשתל ישראלי או תוצרת חוץ.
המחיר עבור שיקום ביום אחד בלבד בשיטת All on 4, שיטת יישום השתלים או בשיטת השתלת שיניים ממוחשבת, ינוע בין 35,000 לבין 65,000. שימו לב כי המחיר להתקנת תותבות נשלפות בצורה של שני שתלים בלבד בכל לסת יהיה זול יותר.

המחיר עבור הרמת סינוס והשתלת עצם בחניכיים ינוע בין 5,000 לבין 15,000 שקלים, בהתאם למצב עצם הלסת ומורכבות העבודה.
המחיר עבור כתרים לשיקום הפה, ינוע בין 1,800 לבין 4,500 שקלים בהתאם לסוג הכתר (חרסינה מאוחה למתכת/ חרסינה יצוק/ זירקוניה ועוד).
שימו לב- במידה שיש צורך בהרדמה ניתן לצפות לכך שהמחיר יעלה באופן משמעותי מאחר שהרדמה מלאה מצריכה ציוד מתאים ונוכחות של מרדים מומחה בחדר הטיפול.

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!