עקירה שן בינה מחיר

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים


עקירה כירורגית שן בינה מחירעקירת שן בינה יכולה להתבצע בעקבות סיבות שונות, כאשר אחת הסיבות הנפוצות לכך היא שן בינה כלואה. עקירה כירורגית היא עקירה מורכבת יותר מעקירה רגילה והיא מצריכה שלבים שונים לביצוע. על עקירה כירורגית שן בינה ועל המחיר שלה נרחיב במאמר הבא. 

 

עקירה כירורגית שן בינה מחיר – מה זה?

עקירה כירורגית שן בינה מחיר כירורגית היא פרוצדורה כירורגית בה מסירים שן מסיבות שונות. עקירה כירורגית תתבצע בדרך כלל רק כמוצא אחרון, לאחר שמוצו האלטרנטיביות הרפואיות האחרות. יכולה להיות עקירת שן פשוטה שמתבצעת על ידי מלקחיים דנטליות. במקרים מורכבים יותר, בהם יש שן בינה כלואה או שן בעלת שורשים מפוצלים לדוגמא, יהיה צורך בעקירה כירורגית הכוללת פתיחה של החניכיים על ידי ביצוע חתכים. 

עקירה כירורגית שן בינה מתבצעת במרפאות שיניים שונות בתנאים סטריליים ותחת הרדמה מקומית בדרך כלל.

עקירה כירורגית שן בינה מחיר- מתי נבצע?

אחת הסיבות הנפוצות לביצוע עקירה כירורגית הוא כאשר צומחת שן בינה. שיני הבינה צומחות בדרך כלל בין גילאי 17 לבין גילאי 24, כאשר אצל רבים גם מאוחר יותר. בדרך כלל שיני הבינה אינן מהוות בעיה ואפשר לתת להן לצמוח. אך, קיימים מקרים בהם אין מקום בלסת לצמיחת שיני הבינה. במקרים אלה, שיני הבינה כלואות ומוחזקות בין שיניים אחרות, מה שיכול לגרום לכאבים חזקים מאוד והפתרון הטוב ביותר הוא לבצע עקירה כירורגית של שן הבינה הכלואה. 

עם זאת, עקירה כירורגית לא תתבצע רק עבור שן בינה. הצורך בעקירה כירורגית עלול לנבוע משן הרוסה. יהיו מקרים בהם עקירת שן רגילה תהיה הפתרון הפשוט ביותר. אך במקרים מסובכים יותר, בהם עקירה רגילה לא תהיה אפשרית, יהיה צורך בביצוע עקירה כירורגית. 

ריכזנו לכם מספר מצבים לדוגמא בהם נבצע עקירה כירורגית שן בינה מחיר – 

 • כאשר השיניים כלואות בעצם או ברקמה רכה. 
 • כאשר יש שיניים עודפות המסכנות את השיניים הסמוכות אליהן. 
 • כאשר יש שיניים סדוקות או שבורות. 
 • כאשר שורשי השן עמוקים ונסתרים בחניכיים. 
 • כאשר השן והסביבה שלה נהרסו בעקבות מחלת חניכיים. 
 • במידה שניסו לבצע עקירה רגילה אך היא הסתבכה.
 • כתוצאה משן בינה כלואה או שן בינה שבוקעת במנח לא תקין.

 

עקירה שן בינה מחיר – בדיקה ראשונית

על מנת לבצע עקירה כירורגית יש קודם כל לבצע בדיקה ראשונית ואבחון מקדים. הבדיקה הראשונית תתבצע על ידי רופא השיניים והיא נועדה להבין ולהחליט על הצורך בעקירה ובסוג העקירה (רגילה או כירורגית). בין הבדיקות שיתבצעו יהיו בדיקות פיזיקליות ופיזיולוגיות, צילומי רנטגן, הדמיה ועוד, בהתאם למקרה. על ידי הצילום ניתן לדעת את המיקום המדויק של שורשי השן ולתכנן את העקירה באופן בטוח ומהיר. עקירה יכולה להיקבע על ידי רופא שיניים או מוסמך או על ידי רופא מומחה לשיקום פה ולסת. 

עקירה כירורגית שן בינה מחיר- שלביםעקירה כירורגית שן בינה מחיר- שלבים

עקירה פשוטה, תתבצע באופן ידני על ידי מלקחיים מיוחדות. עקירה כירורגית לעומת זאת, נעשית בכמה שלבים מאחר ומדובר בתהליך מורכב יותר. ריכזנו לכם את השלבים הנדרשים בעקירה כירורגית- 

 1. כפי שציינו קודם, השלב הראשון יהיה בדיקה מקיפה של המקום וצילום של המקום על מנת לתכנן את העקירה בצורה נכונה. 
 2. לאחר מכן יש להרדים את המקום בו תתבצע העקירה. בדרך כלל תספיק הרדמה מקומית אך יהיו מקרים בהם יהיה צורך בהרדמה כללית. 
 3. ניקוי האזור על מנת להפחית חיידקים ומזהמים שעלולים לחדור לאזור המחלים. 
 4. לאחר מכן יבצעו חתכים ברקמת החניכיים על מנת להפריד בין השן לשיניים הסמוכות לה. החתכים צריכים להתבצע באופן שיחשוף את השן ואת העצם. כמו כן החתך צריך לאפשר לאחוז בשן ולהמשיך אספקת דם אליה. במקרים שחתכים ברקמת החניכיים לא יהיו מספיקים, יבצעו קדיחה והסרה עדינה של שכבת עצם זעירה. 
 5. בשלב הבא תתבצע העקירה עצמה. הרופא צריך להצליח לגעת בשן ולעקור אותה על ידי צבת מתאימה. 
 6. לבסוף החניכיים יתפרו והפצע ייסגר לקראת תהליך ההחלמה. 

 

עקירה כירורגית שן בינה מחיר- סיכונים

לעקירה כירורגית שן בינה יכולות להיות תופעות לוואי שונות כמו דימומים, כאב באזור העקירה, נפיחות, קושי בבליעה וקושי לפתוח את הפה למשך כשבוע ולעתים אף יותר. כמו כן יש להיצמד להוראות הרופא על מנת למנוע זיהום באזור העקירה כתוצאה מחיידקים מקומיים. במקרה של זיהום או על מנת למנוע אותו יש לקחת אנטיביוטיקה. 

 • שן בינה בלסת התחתונה- שיני הבינה הממוקמות בלסת התחתונה נמצאות סמוך לעצב תחושתי העובר בתעלה לאורך עצם הלסת התחתונה ובתוכה. העצב הזה אחראי על התחושה באזור השפה התחתונה ועד לסנטר. לכן, חשוב מאוד לבצע עקירה כירורגית לשן בינה הנמצאת בלסת התחתונה בעדינות ובמקצועיות רבה על מנת לא לפגוע בעצב התחושתי הנ"ל. יש לבדוק על ידי צילום סיטי את מיקום השורשים של שן הבינה ביחס לתעלת העצב. 
 • שן בינה בלסת העליונה- שיני בינה הממוקמות בלסת העליונה נושקות לקיר רצפת הסינוס. גם כאן חשוב מאוד לבצע את העקירה של שן הבינה בעדינות ובמקצועיות רבה על מנת לא לגרום לנזקים לסינוסים או להתפתחות זיהום. גם כאן יש לבצע צילום סיטי על מנת לבדוק את מיקום השורשים ביחס לרצפת הסינוס באופן מדויק. 

 

עקירה כירורגית שן בינה מחיר- כמה זה עולה?

קשה לענות באופן חד משמעי מה יהיה המחיר של עקירה כירורגית שן בינה מאחר והמחיר יושפע מגורמים שונים, ביניהם הרופא המטפל והאם יש צורך בהרדמה כללית או שניתן להסתפק בהרדמה מקומית. כמובן שהרדמה כללית תייקר את העלות. 

ממוצע מחירים עבור עקירות שיניים- 

 • המחיר עבור עקירה כירורגית לשן בינה ינוע בין 650 ל-2,300 שקלים. 
 • המחיר עבור עקירה כירורגית לשן רגילה ינוע בין 350 ל-1,450 שקלים.
 • המחיר עבור עקירה שאינה כירורגית ינוע בין 400 ל-1,500 שקלים. 

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

074-7695651
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!