טיפולים לשיקום השיניים

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים

שיקום שינייםטיפולים לשיקום השיניים הוא תחום ברפואת השיניים הכולל טיפול בהשלמה של שיניים פגועות או חסרות.

במסגרת טיפולים לשיקום השיניים מבצעים 3 טיפולים עיקריים: כתרים, גשר ושתלים דנטליים. כל סוגי הטיפול מאפשרים כמובן את שחזור השן הפגועה, ומשמשים להחזרת הפה למצב תקין.

טיפולי שיקום השיניים מתאימים לאנשים הסובלים מבעיות שיניים חמורות ונאלצים לעקור שיניים או כאלה שאיבדו את שיניהם מסיבות אחרות.

הרווח שנוצר לאחר איבוד השן חייב להתמלא, ועושים זאת באצמעות טיפולי שיקום שיניים שונים. בהתאם לסיבה לאבדן השן, גיל המטופל ומספר השיניים שאבדו, ניתן להתאים את הטיפול הנדרש.

חשוב לזכור שלא כל רופא שיניים מומחה בשיקום הפה והשיניים, ולכן במקרים של צורך טיפולים לשיקום השיניים, יש להגיע לרופא מומחה ומנוסה, שיעניק לכם את הייעוץ והטיפול הטובים ביותר.

כתרים: טיפולים לשיקום השיניים

אחד הטיפולים הנפוצים ביותר לשיקום הפה הוא כתר – התקן דנטלי המולבש על השן לאחר טיפול שורש. תוצאותיו של טיפול שורש הן בעצם ניתוק של השן מהשורש שלה הגורם לאיבוד עצבוב ואספקת דם. במהלך טיפול השורש מבוצעות פעולות אגרסיביות שגורמות להחלשת השן, ולכן יש צורך להלביש עליה כתר שיגן עליה ויספק את החוזק הנדרש על מנת לאפשר פעולות כמו אכילה.

במהלך הטיפול להתקנת כתרים, מבצעים קדיחה עמוקה מאוד בשן הפגועה על מנת לספק בסיס להתקנת הכתר. לאחר מכן, מחליטים על עיצוב הכתר ועל צבעו ומזמינים את הכתר הנדרש. עד קבלת הכתר, משתמשים בכתר זמני שתפקידו לשמור על השן עד הגעת הכתר הקבוע. לאחר מספר שבועות מגיע הכתר הקבוע אשר מודבק ומחליף באופן סופי את השן הפגועה. הכתרים בנויים מסגסוגות שונות ובדרך כלל מצופות בחרסינה הנצבעת בצבע לפי התאמה אישית. כמו כן, במקרים שונים משתמשים בחומרים יקרים יותר בעלי תכונות המתאימות למטופלים הספציפיים.

גשרים

במקרים בהם מאבדים יותר משן אחת, ניתן להשתמש בגשר שהוא תחליף מלאכותי למספר שיניים. הגשרים הם בעצם מספר שיניים מלאכותיות המורכבים בפה ומחליפים את השיניים שנרקבו. אצל מבוגרים רבים (בעיקר כאלה שלא הקפידו על היגיינה דנטלית נאותה) מצב השיניים מחמיר עם השנים ויש צורך להחליפן. גשר הוא הפתרון האולטימטיבי להחלפת מספר שיניים, ובדרך כלל משמש להחלפת שתי שיניים או יותר. הגשר מורכב בין שני כתרים המורכבים על השיניים משני צידי הגשר. על מנת להרכיב את הכתרים מבוצעת השחזה של השיניים המדוברות ולאחריה מורכב הכתר.

השלב הבא של הטיפול הוא הרכבת הגשר המולבש בין הכתרים. הטיפול להרכבת הגשר אורך מספר מפגשים הכולל את איבחון המצב, לקיחת מידות, השחזת השיניים, הרכבת הכתרים בניית הגשר. יש לציין שמדובר בתהליך ארוך ומורכב, ולכן חשוב לבצע אותו אצל רופא שיניים מומחה טיפולים לשיקום השיניים בעל נסיון רב בנושא.

שתלים דנטליים

הפתרון האולטימטיבי (אך היקר ביותר) לאבדן שיניים הוא שתלים – התקן המחובר לעצמות הלסת באמצעות ברגים ייעודיים, המקנה מראה ותחושה אופטימליים. השתל כולל בורג המוברג אל הלסת ונחשב כ"שורש מלאכותי", ומספק בסיס יציב להרכבת השתל. מעליו, מורכב השתל המהווה תחליף לשן שאבדה שלעומת תחליפים אחרים קרוב מאוד למציאות. ניתן לשקם את הפה על ידי שתל בודד או על ידי מספר שתלים בהתאם לשיניים שאבדו. כמו כן, ניתן להרכיב תותבות על שתלים או שתלים קבועים בהתאם לאופי המטופל ודרישתו.

השתלים הדנטליים הם המילה האחרונה בתחום שיקום הפה, והם מספקים לאנשים רבים ברחבי הארץ והעולם פתרון הולם לאבדן השיניים. עם זאת, מדובר בפתרון יקר מאוד ובתהליך הכולל מספר רב של מפגשים וטיפול פולשני ולא נעים.

שיניים תותבות

כאשר אנחנו מדברים על שיקום שיניים, אזי שסוג הטיפול הזה, כלומר טיפול באמצעות שיניים תותבות, הוא טיפול אשר מתאים בעיקר במצבים שבו חומרת המצב בחלל הפה היא קשה מאוד, כלומר, חסרות המון שיניים, ומצבן האסתטי של השיניים שנשארות הוא לא טוב. במקרים כאלה, רופאי שיניים רבים ימליצו למטופלים שמגיעים אליהם להשתמש בשיניים תותבות, על מנת להרגיש את ההליך של שיקום השיניים שלהם. שיניים תותבות, מהוות למעשה מעין מבנה שלם בצורת שיניים, אשר נשלף וניתן להוצאה בכל רגע נתון. במקרים שבהם מגיע מטופל למרפאת השיניים, כאשר מצבן האסתטי של השיניים שלו הוא ירוד מאוד, מרפאת השיניים תייצר לאותו מטופל שיניים תותבות, אשר גודלן והצורה שלהן הוא בדיוק הגודל של מבנה השיניים המקוריות של אותו המטופל.

היתרון המרכזי של השיניים התותבות כחלק מהליך שיקום שיניים זה העובדה שבסוף היום ניתן לשלוף את השיניים בקלות לפני השינה, ולשטוף אותם לקראת שימוש חוזר. למעשה, כיום אנחנו נתקלים פחות ופחות במקרים שבהם מטופל מגיע במצב אסתטי כל כך ירוד של השיניים שדורש התקנה של שיניים תותבות, בעיקר בשל העובדה שהמודעות להיגיינת שיניים בסיסית כיום, היא מודעות גדולה יותר מכפי שהיה בעבר. כתוצאה מכך, אנחנו נתקלים כיום פחות ופחות בשיניים דנטליות. בנוסף, הטכנולוגיה הרפואית הביאה עמה שיטות טיפול רלוונטיות יותר מהתקנת שיניים תותבות, ולכן כמעט כבר אין צורך בהתקנה שלהם אצל מטופלים.

כיצד בוחרים את מרפאת השיניים או רופא השיניים הטובים ביותר לביצוע שיקום שיניים?

בחירת מרפאת השיניים או רופא השיניים שנעבור אצלו את שיקום השיניים הוא קריטי, להלן מספר המלצות לבחירה נכונה של רופא השיניים:

  • הקשיבו להמלצות של מכרים – המלצות של אנשים שאתם סומכים על דעתם היא דרך מעולה לבחור מרפאת שיניים ורופא שיניים מומלץ. 
  • בקשו לראות תעודות הסמכה- יש חשיבות רבה להבין איפה הרופא למד, מה ההכשרה שלו ומה הניסיון שיש לו בהתאם לסוגי הטיפולים שאתם צריכים לעבור. 
  • תדאגו לבחור במרפאת שיניים עם יחס נחמד, ומסביר פנים.
  • בחרו מרפאה עם רמת זמינות גבוה. 

ראו גם:

שיקום הפה הלסת

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

074-7695651
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!