מרכז המומחים להשתלות וטיפולי שיניים | התקשרו וקבלו הצעה משתלמת לטיפול

טיפולים לשיקום הפה

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

שיקום הפה הוא תחום חשוב מאוד ברפואת השיניים, בו עוסקים בשחזור השיניים. השיקום מספק שיפור באסתטיקה ובתפקוד של השיניים והפה, ומתאים לכל אחד שלא מרוצה מתפקוד הפה.

במסגרת טיפולי שיקום הפה, ניתן לעבור טיפולים "סטנדרטים" כמו סתימות, כתרים ועקירות וכמו כן ניתן גם לעבור טיפולים מורכבים יותר כמו השתלת שתלים, התאמת תותבות וכו'. בזכות טיפול שיקום הפה ניתן לשפר בצורה חד משמעית את איכות החיים ולאפשר דיבור ואכילה נוחים לאנשים רבים.

מי זקוק לטיפול שיקום הפה?

אנשים רבים מתלוננים על בעיות שונות בתפקוד חלל הפה הכוללות: קשיים בדיבור, כאבי שיניים בזמן האכילה, נסיגת חניכיים, מחסור בשיניים ובעיות נוספות.

כמעט כל אחד שמתלונן על כאב ממקור אוראלי הוא מועמד ראוי לטיפול לשיקום הפה ויכול להפיק הרבה מטיפול כזה. מבין טיפולי שיקום הפה, הטיפולים המפורסמים ביותר הם טיפולי השתלת שתלים דנטליים וכתרים, המחזירים לעוברים אותם את היכולת לדבר ולאכול בצורה טובה.

טיפולים ארוכים ומורכבים

חשוב לדעת שהטיפול לשיקום הפה הוא טיפול ארוך ומורכב הנמשך זמן רב. אנשים רבים חושבים שבדומה לטיפולי שיניים אחרים, גם הטיפול לשיקום הפה הוא קצר וזריז ומלווה במעט כאב.

בניגוד לטיפולים הפשוטים, טיפולי שיקום הפה הם טיפולים ארוכים ומורכבים מאוד ודורשים סדרה ארוכה של טיפולים.

כמו כן, חשוב לציין שמדובר בטיפולים יקרים ביותר והמחיר מושפע בין היתר מהמומחיות הרבה הנדרשת מרופא השיניים המבצע אותם.

הטיפולים השונים

טיפולי שיקום הפה כוללים טיפולים פשוטים כמו סתימות, טיפולי שורש ועקירות לצד טיפולים מורכבים יותר הכוללים השתלת שתלים, גשרים ותותבות על שתלים.

לפני בחירת הטיפול חשוב מאוד להבין את סוגי הטיפולים השונים ולבחור את הטיפול המתאים ביותר מבחינת משך הטיפול והתוצאות המוצעות.

כתרים

אחד הטיפולים הנפוצים בתחום שיקום הפה הוא טיפול להשתלת כתרים. הכתרים הם סוג של שן מלאכותית המולבשת על השן הטבעית לאחר ניתוח שורש, וכך עוזרת לשמר את המבנה והתפקוד של השיניים בפה. הטיפול בכתרים הוא טיפול שכיח ביותר, ואנשים רבים עוברים אותו במהלך חייהם.

השתלת שתלים דנטליים

שתלים דנטליים מושתלים באזורים בהם חסרות שיניים, ובכך עוזרים להשלים את מבנה הפה התקין.

בזכות השתלים בדנטליים ניתן להחזיר לאנשים שאיבדו חלק משיניהם (עקב ריקבון, היגיינה לקויה או טראומה) את היכולת לדבר ולאכול בצורה תקינה.

בדרך זו, ניתן לספק לאנשים רבים חזרה לשגרת חיים תקינה בזכות שימוש בשיניים מלאכותיות. תהליך השתלת השתלים הוא תהליך ארוך ומורכב הכולל סדרת טיפולים ארוכה, בסיומה מותאמים שתלים המחוברים אל הלסתות.

לצורך השתלת שתלים יש צורך בפעולות כירורגיות שונות ולכן חשוב מאוד לעשות זאת אצל רופא מומחה ומנוסה.

גשרים

גשר הוא רצף של שיניים מלאכותיות הבא להחליף את השיניים הטבעיות. במקרים שונים, יש צורך להחליף את כל השיניים, ואז אין ברירה אלא להשתיל גשר.

הגשר כולל את כל השיניים אותן רוצים להחליף ויוצר את המבנה האנטומי המבוקש. לאחר השתלת הגשר, ניתן לתפקד כרגיל ולאכול או לדבר ללא כל בעיה. בזכות השימוש בגשרים מספר האנשים המשתמשים בתותבות ירד בצורה מרשימה ואנשים רבים מתפקדים ללא כל בעיה מבלי שאף אחד ידע שהם משתמשים בגשר ולא בשיניים הטבעיות שלהם.

תותבות

תותבות הן שיניים המחליפות את השיניים שנשרו, אך לעומת שתלים או גשר הן ניתנות להסרה. כיום רוב התותבות הן תותבות על שתלים, אשר בדרך זו מקבלות יציבות רבה יותר ומספקות למרכיבים אותן יציבות, כוח וביטחון בתפקוד הפה.

לאחר הטיפולים הקשים ניתן להעזר בתרופות לשיכוך כאבי השיניים בהמלצת הרופא המטפל זאת על מנת להתמודד עם הרגשת הכאב לאחר שפגה ההרדמה ועזרה בחזרה לתפקוד שגרתי.

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

דילוג לתוכן