מרכז המומחים להשתלות וטיפולי שיניים | התקשרו וקבלו הצעה משתלמת לטיפול

טיפול מקוצר להשתלת שיניים ביום אחד

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

השתלת שיניים מתבצעת כאשר שן אחת או יותר נרקבות או נהרסות ויש לעקור אותן ולבנות במקומן שן חדשה ומלאכותית.

בדרך כלל, השתלת השיניים היא תהליך ארוך ומסובך הדורש בירור נרחב, התאמת שתלים וסדרת טיפולים הכוללת עקירה, בניית השתל והרכבתו.

רוב טיפולי השתלת השיניים דורשים סדרה בת מספר חודשים, ואנשים העוברים את התהליך נאלצים להסתובב עם פה לא מושלם במשך תקופה ארוכה.

בשנים האחרונות עלו מספר טיפולי ההשתלה המבוצעים ביום אחד, וכיום ניתן לבצע את כל סדרת הטיפולים במפגש אחד בודד אשר אחריו המטופלים יוצאים הביתה עם פה חדש.

יום הטיפול

היום בו מבצעים את השתלת השיניים הוא יום עמוס בו דוחסים מספר רב של טיפולי שיניים. יש לציין שעוד לפני תחילת הטיפול יש לבצע את הבירור המקיף הכולל בדיקה, צילומים, התאמת שתלים והכנות נוספות.

ביום הטיפול מבוצעות הפעולות הבאות:

  • עקירת השן – לאחר הרדמה מקומית מוציאים מהמקום את השיניים הפגועות. כמובן שקיימים מקרים בהם השיניים כבר נפלו ואז אין צורך לעקור אותן.
  • הברגת השתל – באמצעות מכשור מיוחד מבריגים אל עצמות הלסת את הברגים הדרושים להחזקת השתל הדנטלי.
  • הרכבת המבנה והכתר – בשלב זה מרכיבים בצורה מדויקת את הכתר שהוכן מבעוד מועד על הבסיס.

הצלחת הטיפול

בעבר טענו מומחים רבים שהטיפול "המקוצר" עלול לגרום לבעיות שונות הנובעות מכך שעצם הלסת לא גדלה מספיק, מזדרזים בביצוע פרוצדורות כמו הרמת סינוס ויוצרים עומס רב מדי על חלל הפה.

עם זאת, במקרים בהם הפה והלסת תקינים ואין בעיה בריאותית נוספת, הטיפול להשתלת שיניים ביום אחד נחשב ליעיל ביותר ומצליח ב-95% מהמקרים. חשוב לזכור שבפה עם בעיות מבניות או דלקתיות טיפול מסוג זה עלול להצליח פחות, ועל כן יש לשקול את הנושא בכובד ראש.

למי מתאים טיפול השתלת שיניים ביום אחד?

באופן כללי, השתלת שיניים ביום אחד מתאימה למטופלים בריאים ובעלי מבנה פה ולסת תקין. במקרים אלה חשוב לשמור על הכללים הבאים:

  • בריאות תקינה – מטופלים בעלי בעיית דימום, או כאלה המטופלים במדללי דם עלולים להגיב בצורה פחות טובה לטיפול. במקרה זה יש להתייעץ עם רופא המשפחה ולקחת מראש בדיקות דם לתפקודי קרישה.
  • מצב עצם תקין – יש לבצע בדיקה מקדימה למצב העצם ולוודא שלא קיימות פתולוגיות בעצם. מקרים בהם רככת בעצמות הלסת אינם אופייניים, אך חשוב לבדוק זאת ולוודא שצמיחת העצם מתבצעת בצורה תקינה, צפיפותה טובה והמצב האנטומי מתאים להשתלה ביום אחד.
  • מצב הפה והחניכיים – במקרים של דלקת חניכיים כרונית או בעיות נוספות בפה (כמו פטרת, נגעים ומצבים דנטליים אחרים) יש לשקול היטב את ביצוע הפרוצדורה.
  • השתלת לסת שלמה – במקרה זה אין ברירה אלא לבצע את ההשתלה ביום אחד, מכיוון שאי אפשר לשחרר את החולה לביתו כאשר כל הלסת לא מתפקדת, ועל מנת לספק למטופל את היכולת לדבר ולאכול יש לסיים את הטיפול באותו יום.
  • החלפת שן בקדמת הפה – במקרים בהם מחליפים שן קדמית כמו השיניים החותכות או הניבים מקובל גם כן לסיים את הטיפול באותו יום. זהו אזור חשוב מאוד מבחינה אסתטית וחשוף לזיהומים שונים, ולכן נהוג לסיים את הטיפול באותו יום. כמו כן, בדרך כלל מטופלים אלה מגיעים לאחר טראומה ולכן בריאים בדרך כלל.

יתרונות הטיפול להשתלת שיניים ביום אחד

הטיפול להשתלת שיניים ביום אחד הוא יעיל ביותר ותורם מבחינה רפואית ואסתטית כאחד. מלבד הנוחות הרבה, אחד היתרונות הגדולים בטיפול הוא שההשתלה המיידית מונעת את איבוד העצם המתרחש באופן טבעי לאחר העקירה. ובכך, העצם יציבה וחזקה יותר והשתל מחזיק שנים רבות יותר.

ראו גם:

השתלת שיניים all-on-4

מחירים של טיפולי השתלת שיניים

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

דילוג לתוכן