השתלת לסת שלמה

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים


השתלת לסת שלמההפיתוחים והטכנולוגיות המתקדמות בתחום רפואת השיניים מאפשרים שיקום מלא של הלסת ומספקים פתרונות שונים להתמודדות עם בעיות שיניים.

השתלת לסת שלמה היא הליך רפואי המתבצע במרפאות השיניים המתקדמות, המבצעות השתלת לסת שלמה באופנים שונים. מהן שיטות הטיפול הקיימות היום להשתלת לסת שלמה, כיצד ניתן לבחור את השיטה המתאימה ומה הכי חשוב לדעת באשר להשתלות שיניים? הנה כל הפרטים.

מהי השתלת לסת שלמה?

תותבות או שיניים נשלפות נחשבו בעבר לפתרון הטוב בתחום שיקום הפה למטופלים עם בעיות שיניים חמורות. השתלת שיניים היא הליך בו מושתל שורש מלאכותי בלסת, המשמש כבסיס לשיניים החלופיות, או מבנה השיניים, באמצעות כתרים או שתלים, המספקים למטופל שיניים תפקודיות ואסתטיות.

השתלה של לסת שלמה מתרחשת כשקיימים חוסרים רבים בשיניים, והמטרה היא לספק את התוצאה הטובה והנוחה ביותר, באמצעות השתלת שיניים על הלסת העליונה ועל הלסת התחתונה.

סוגי ההשתלות לסת

ישנן מספר סוגים שונים של השתלת לסת שלמה.

שיטת הגיידים

טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לרופא המטפל לתכן את השתלים מבעוד מועד באמצעות סד כירורגי המספק התאמה מלאה בין השתלים לבין המבנה של הלסת. הסד מולבש בעת הניתוח על גבי הפה של המטופל, כך שכל שנותר לרופא הוא לקדוח במקומות הייעודיים על ידי מקדחים ספציפיים המותאמים אל הסד.

היתרון הוא תכנון מותאם מראש, והערכה רפואית מלאה המאפשרת השתלת לסת שלמה. בנוסף, אין צורך בחתכים או בתפרים כך שזמן ההחלמה מההשתלה מתקצר באופן משמעותי.

שיטת all on 4

בשיטה זו השתלת השיניים מתבצעת באמצעות ארבעה או שישה שתלים בלסתות בנקודות בהן יש עצם טובה וחזקה. בין השתלים הללו מונח גשר, אשר מקובע אל נקודות השתל.

היתרון של טכנולוגיה זו הוא היכולת לבצע השתלה מהירה של לסת שלמה, גם אם אין מספיק עצם. בנוסף, משך ההחלמה קל יחסית בשל העובדה שאין צורך בחתכים או בתפרים.

השתלת תותבות – כשקיים מחסור בכל השיניים ואין מספק עצם על מנת לקבע כתרים שלמים, השתלת תותבות הינה האפשרות הטובה ביותר. השתלת תותבות הינו הליך בו יוצרים מספרים ברגים, לעיתים אפילו שניים, וביניהם גשר קבוע או כזה שניתן להסיר.

כיצד לבחור את סוג ההשתלה?

האמצעי בו תושתל לסת שלמה תלוי בראש ובראשונה במצב הבריאותי ובבריאות הלסת של המטופל. בקרב מטופלים צעירים, הרי שבדרך כלל מצב העצם בפה יהיה טוב, ולכן ניתן יהיה לעשות שימוש בשיטת הגיידים או בשיטת ה all on 4. באוכלוסיה מבוגרת, או בקרב מטופלים הסובלים ממחלות שונות, ייתכן ומצב העצם יהיה בעייתי, ולכן השתלת תותבות היא האפשרות המומלצת.

חשוב מאוד להתייעץ עם רופא מומחה ולבחון את האפשרויות הקיימות על מנת לבחור את האופציה הטובה ביותר, אשר תוכל לספק תוצאה מיטבית ונוחות מרבית למטופל – כמו גם מראה אסתטי. מומלץ להימנע ממכונים המציעים אפשרויות השתלת לסת שלמה מהירות וזולות – מאחר ואלו, עלולות בסופו של דבר לעלות ביוקר, הן בכיס והן לבריאות ולנוחות.

השתלת לסת שלמה אפשרית במגוון סוגים של טכנולוגיות רפואית, חשוב לבחון את מצב עצמות הלסת, כדי לבחור את השיטה הטובה והמתאימה ביותר.

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!