השתלת גשר

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים

רפואת השיניים המערבית והמודרנית מאפשרת טיפולים אשר יכולים לעזור ולשפר את איכות חייהם של מטופלים רבים. בעבר, בעיות שיניים חמורות נפתרו על ידי התאמת תותבות או עקירת השיניים הפגועות, ללא יכולת להשלים את החסר. טיפול זה היווה פגיעה משמעותית ביכולת ללעוס, לדבר ובמראה האסתטי אשר התקבל. הטיפולים העכשווים מאפשרים השתלת שיניים מלאכותיות אשר נראות ומרגישות כאילו היו המקור עצמו ומהוות תחליף הן מבחינה תפקודית והן מבחינה אסתטית.

טיפול זה של השתלת גשרים, נמצא מתאים לאנשים אשר אין בפיהם מספר שיניים, כתוצאה מטראומה, טיפול לקוי וחוסר היגיינה, בעיה מולדת ועוד. על האדם לדעת את כל פרטי הטיפול ולבקש הסברים רבים ככל האפשר, לפני שיסכים לתחילתו, בכדי להימנע מבעיות אשר לא היו ידועות מלכתחילה. מכיוון שטיפול זה דורש סבלנות רבה מצד המטופל ומקצוענות ודיוק רב מצד הרופא, יש להיערך אליו בהתאם, מבחינה נפשית וכספית.

מהו תהליך השתלת גשרים?

במקרים של שיניים רקובות או ברמת תחזוקה נמוכה מאד, פעמים רבות, אין ברירה אלא להוציא ולעקור אותן מהשורש. במקרה ומדובר על מספר שיניים, ישנו צורך לאחר מכן להשתיל גשר. גשר הינו למעשה, רצף של שיניים מלאכותיות אשר מהווה תחליף לאותן שיניים פגועות. השתל עצמו הינו מתכת העשויה בדרך כלל מטיטניום, אשר יכולה לעמוד בפני העומסים הקיימים בפה ובכוחות הפועלים בזמן הלעיסה. השתל הינו דמוי בורג, המוכנס לתוך הלסת ומהווה תחליף לשן, או במקרה של גשר- למספר שיניים. לאחר ההשתלה, יש להמתין עד לקליטת השתל בטרם יורכב על גביו הגשר אשר יתמוך את השן התותבת.

השתלת גשר הינו תהליך כירורגי אשר כולל בתחילה את ההשתלה עצמה, ורק לאחר מכן את הרכבת המבנה. לפעמים לפני ההשתלה, יהיה צורך בטיפולים אשר יעבו את עצם הלסת (השתלת עצם) או טיפולים אחרים אשר אמורים יהיו להקל על קליטת השתל. התהליך או חלקים ממנו יכולים להתבצע תחת הרדמה מלאה, על פי רצונו של המטופל. תיתכן אי נוחות וכאבים גם לאחר ההשתלה, למשך מספר ימים. כאבים אלה יכולים להיות מטופלים במשככי כאבים הנמכרים ללא מרשם רופא בבתי המרקחת.

מה כדאי לבדוק לפני השתלת גשר?

טיפולים אלה נחשבים למורכבים ומסובכים וחייבים להתבצע אצל מומחה בשיקום הפה. יש לברר, טרם הטיפול, על מקצוענותו של רופא השיניים, וניסיונו בטיפולים דומים. עליו לאבחן את המצב הרפואי לפני תחילת הטיפול בדייקנות, בכדי להתאים את הטיפול הספציפי הנחוץ.

המטופל, מצידו, חייב לקחת בחשבון את עלויות הטיפול הגבוהות כמו גם את עצם העובדה כי טיפול זה דורש סדרת מפגשים ארוכה. הסיכון הקיים בניתוחים אלה הוא זהה לניתוחים דומים אחרים ויכול לכלול: זיהום, שטפי דם או נימול במקום העקירה. לטיפול זה יש בדרך כלל אחוזי הצלחה גבוהים, ותוצאות מספקות מאד אשר אמורות להחזיק לאורך זמן. במקרה של חוסר קליטת השתל, ניתן לחזור על התהליך לאחר מספר חודשים. השתלת גשר יכולה להיעשות בכל גיל, אולם היא מחייבת מצב בריאותי תקין ועצם לסת אשר תתאים בגודלה ובאיכותה לסוג טיפול זה. כדאי לבדוק לפני הטיפול, האם טיפול זה יכול להיות מכוסה תחת אחד מאותם ביטוחי שיניים הנמצאים ברשות המטופל. לאחר הטיפול, חשוב מאד להקפיד על היגיינת השיניים הכוללת צחצוח על פי הוראות הרופא, שימוש בחוט דנטלי ובמי שטיפה, בכדי לשמור על הטיפולים הקיימים. כמו כן, יש לבצע ביקורת קפדנית ובסיסית בכדי להתריע מבעוד מועד על בעיות מתפתחות, אשר יכולות להיות מטופלות ברמה בסיסית.

גשר בשיניים שתומך בשתלים

עד כה התייחסנו להשתלת גשרים בהתייחס להשתלת הגשרים הקלאסית שמוכרת ונפוצה שנים רבות בעולם, אולם, כעת נתייחס להשתלה טיפה שונה – השתלה של גשר בשיניים אשר נתמך בשתלים, ודומה למעשה בצורתו לגשר רגיל. אומנם, גשר שנתמך בשתלים דומה מבחינת הצורה שלו לגשר רגיל, אולם, מדובר על גשר שנתמך על ידי השתלים שלנו, ולא על ידי השיניים בטבעיות שלנו בחלל הפה. במרבית הסיטואציות בהן יעשה שימוש בגשר אשר נתמך בצורה כזו או אחרת בשתלים, מה שנהוג לבצע זה להניח שתל אחד וספציפי בתוך העצם של הלסת שלנו, עבור כל שן חסרה בחלל הפה. רק לאחר מכן למעשה, ניתן לחבר את הכתרים השונים אחד לשני, זאת באמצעות הגשר.

מתי ניתן להתקין בשיניים גשר שתומך בשתלים?

המקרה הקלאסי ביותר שבו נמליץ על השתלת גשרים בתצורה של גשר שתומך בשתלים, זה במקרה שבו ישנן 2 או יותר שיניים שחסרות בחלל הפה אצל אותו המטופל. לעתים, רופא השיניים עלול לפתח דאגה מיכולות הלעיסה של אותו המטופל, דברים שעלול בסופו של דבר לגרום לפער ביכולות הלעיסה של אותו האדם לאחר התקנת גשר רגיל. גשר אשר תומך בשתלים חיצוניים, הוא גשר שלמעשה מקטין את הלחץ אשר נוצר בסופו של דבר על השיניים עצמן, ואותו הלחץ, מופעל בסופו של דבר על גבי השתלים החיצוניים שלנו.

מה הן היתרונות של גשר תומך שתלים בשיניים? ולמה ניתן לצפות לאחר השתלת הגשר?

בסופו של דבר, היתרון המרכזי של הגשר שתומך בשתלים, הוא שאצל אותו המטופל נוצרת תחושה חזרה יותר של ביטחון, לאחר הרכבת הגשר. לעיסת המזון תהינה קלה בצורה משמעותית, והגשר, עשוי להיראות בדיוק כמו השיניים האמיתיות שלנו.

לסיכום, אם אתם זקוקים לביצוע השתלת גשרים, כל שנותר לכם הוא לאתר את רופא השיניים הטוב ביותר עבורכם. בדקו המלצות, השוו בין כמה רופאי שיניים, הגיעו לפגישת ייעוץ מקצועית וקבלו החלטה. מומלץ לבחון את המוניטין, הניסיון ורמת המקצועיות של הרופא טרם מגיעים להחלטה

ראו גם:

גשר מרילנד – מהו? אילו יתרונות יש לגשר מרילנד? ועבור מי הוא יכול להיות פתרון?

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!