הקשר המפתיע בין השתלות שיניים ופטרת ציפורניים

למה אתם מחכים? התקשרו או השאירו פרטים כבר עכשיו!
תוכן עניינים

הידעתם שיש קשר בין השתלות שיניים לפטרת ציפורניים? זה עשוי להפתיע, אבל מחקרים עדכניים הראו שיש קשר בין שני הנושאים האלה שלכאורה לא קשורים זה לזה.

מהם השתלות שיניים?

שתלים דנטליים הם שיניים מלאכותיות המשמשות להחלפת שיניים חסרות או פגומות. הם עשויים מטיטניום וממוקמים בניתוח לתוך עצם הלסת, שם הם מתמזגים עם העצם כדי לספק בסיס יציב לשן החלופית.

מהי פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים, הידועה גם בשם פטרת ציפורניים, היא מצב שכיח המשפיע על הציפורניים. זה נגרם על ידי זיהום פטרייתי ועלול לגרום לציפורניים עבות, דהויות, שבירות ונוטות להישבר.

המרכז לפטריות בציפורניים – לפרטים  לחצו כאן

החיבור

אז מה הקשר בין השתלות שיניים לפטרת ציפורניים? הכל מסתכם בחומרים המשמשים בשתלים. טיטניום, החומר העיקרי המשמש בהשתלות שיניים, נמצא כגורם אפשרי לפטרת ציפורניים.

איך זה קרה?

כאשר הטיטניום בשתלים דנטליים בא במגע עם העור, הוא עלול לגרום לתגובה אלרגית. תגובה זו עלולה להוביל להתפתחות של פטרת ציפורניים, שכן העור והציפורניים הופכים רגישים יותר לזיהומים פטרייתיים.

מְנִיעָה

אם יש לך שתלים דנטליים ואת מודאגת מהתפתחות פטרת ציפורניים, ישנם מספר צעדים שתוכל לנקוט כדי למנוע זאת. אלה כוללים שמירה על ציפורניים נקיות ויבשות, הימנעות מנעליים צמודות ולבישת גרביים מחומרים נושמים.

יַחַס

אם אתה מפתח פטרת ציפורניים, קיימות מספר אפשרויות טיפול זמינות. אלה כוללים תרופות מקומיות נגד פטריות, תרופות דרך הפה וטיפול בלייזר. הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר עבור המקרה הספציפי שלך.

 

שיקולים נוספים

אמנם הקשר בין שתלים דנטליים לפטרת ציפורניים הוא קשר שעדיין נחקר, אך יש לזכור כמה גורמים נוספים. לדוגמה, אנשים עם מערכת חיסון מוחלשת עשויים להיות בסיכון גבוה יותר לפתח פטרת ציפורניים, ללא קשר לשאלה אם יש להם שתלים דנטליים או לא.

חומרים חלופיים

למי שמודאג מהקשר הפוטנציאלי בין טיטניום ופטרת ציפורניים, ישנם חומרים חלופיים זמינים להשתלת שיניים. שתלי זירקוניה, למשל, עשויים מחומר קרמי ואינם מכילים טיטניום.

היתרונות הכוללים של השתלות שיניים

למרות הסיכון הפוטנציאלי לפטרת ציפורניים, השתלת שיניים נותרה שיטה פופולרית ויעילה להחלפת שיניים חסרות. הם מציעים יתרונות רבים, כולל שיפור יכולת הדיבור והלעיסה, כמו גם חיזוק הביטחון העצמי.

טיפול אחר נכון

ללא קשר לסוג חומר השתל בו נעשה שימוש, טיפול לאחרי נאות הוא חיוני כדי להבטיח את אורך החיים והצלחתו של השתל. זה כולל בדיקות וניקוי שיניים קבועים, כמו גם נוהלי היגיינת פה קפדניים בבית.

מחשבות אחרונות

הקשר בין שתלים דנטליים לפטרת ציפורניים עשוי להיות מפתיע, אך חשוב להיות מודעים אליו. על ידי נקיטת צעדים למניעה וטיפול בפטרת ציפורניים, כמו גם תרגול של טיפול אחר מתאים עבור השתלות שיניים, אנשים יכולים להמשיך ליהנות מהיתרונות של חיוך בריא.

סיכום

לאחר סקירת המחקרים הקיימים, ניתן לומר בוודאות שכרגע אין קשר ישיר בין השתלות שיניים ופטרת ציפורניים. בעוד שגם השתלות שיניים וגם פטרת ציפורניים כרוכים בשימוש בחומרים מלאכותיים, אין ראיות המצביעות על מתאם בין השניים. עם זאת, חשוב לאנשים עם שתלים דנטליים לשמור על נוהלי היגיינת פה טובים כדי למנוע התפתחות של זיהומים או סיבוכים שעלולים להשפיע על בריאותם הכללית. זה כולל בדיקות שיניים קבועות, טכניקות צחצוח ושימוש בחוט דנטלי מתאימות, וביצוע כל הוראות טיפול ספציפיות שסופקו על ידי רופא השיניים שלהם. באופן דומה, אנשים המודאגים מפטרת ציפורניים צריכים לנקוט בצעדים למניעת התפתחותה, כגון שמירה על כפות רגליהם יבשות ונקיות, נעילת נעליים נושמות והימנעות מהליכה יחפה במקומות ציבוריים. לסיכום, בעוד שתלים דנטליים ופטרת ציפורניים עשויים להיראות קשורים בגלל השימוש שלהם בחומרים מלאכותיים, אין ראיות התומכות בקורלציה ישירה בין השניים. עם זאת, חשוב לאנשים לטפל כראוי בשתלים הדנטליים שלהם ולתרגל הרגלי היגיינה טובים כדי למנוע סיבוכים אפשריים. כמו כן, אנשים צריכים לנקוט בצעדים למניעת פטרת ציפורניים ולפנות לטיפול רפואי אם הם חושדים בזיהום.

חייבים לעבור השתלת שיניים? חשוב לא לדחות את הטיפול!

פנו אלינו עכשיו לשיחת ייעוץ וקבלת הצעה ללא התחייבות:

Picture of רות מנחם
רות מנחם

מנהלת המרכז להשתלות וטיפולי שיניים, עם ניסיון עשיר בתחום השתלות השיניים. אנו במרכז מזמינים את כל הלקוחות להתרשם מהטיפולים הייחודים הניתנים במרפאה שלנו. אצלנו תמצאו מגוון פתרונות ודרכים לבצע השתלת שינויים בצורה המקצועית ביותר.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!